Yurtdışından Aldığınız Telefonu Pasaportunuza Kaydedin.


yurtdışından gelen telefonu kaydettirme,yurtdışından telefon kaydettirme,e devlet kapısı ımeı kaydı,e devlet,internetten ımeı kaydı,yurtdışından gelen cihazı türkiyede kullanmak,Yurtdışından telefon veya tablet almak bazen daha ucuza gelebiliyor ama bunları Türkiye‘de kullanmak için IMEI numaralarını pasaportunuza kaydettirmeniz şart. Aksi takdirde 2 ay sonra cihazınız kapatılıyor. Neyse ki kayıt işlemi e-Devlet Kapısı üzerinden kolayca yapılabiliyor.

e-Devlet Kapısı : www.turkiye.gov.tr
Gereklilikler : Son 2 ay içinde Türkiye’ye giriş yapmış pasaport, e-Devlet şifresi, cihazınızın IMEI numarası, internet bankacılığı hesabı

yurtdışından gelen telefonu kaydettirme,yurtdışından telefon kaydettirme,e devlet kapısı ımeı kaydı,e devlet,internetten ımeı kaydı,yurtdışından gelen cihazı türkiyede kullanmak,

 

 1. Yurtdışından getirdiğiniz Sım kart takılabilen cihazınızın pasaport kaydını yapabilmek için öncelikle e-Devlet Kapısı’na giriş yapmanız gerekiyor. Tarayıcınızla www.turkiye.gov.tr adresine giriş yaptıktan sonra sağ üstteki Sisteme Giriş düğmesine basarak T.C. kimlik numaranız ve şifrenizle giriş yapın.
  Henüz şifreniz yoksa PTT’den 2 TL karşılığında alabilirsiniz.
 2. Pasaport kaydınız yapabilmek için Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu’nun hizmetlerine ulaşmanız gerekiyor.Bunun için sağ üstteki arama kutusuna “IMEI Kaydet” yazıp arayabilir veya
   e-Hizmetler sayfasına girip Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu başlığı altındaki “IMEI Kaydet” linkine tıklayabilirsiniz.
 3. Başvuru türü ve durumu, cihaz bilgileri ve son olarak da pasaport bilgileriyle ilgili kutuları doldurmanız gerekiyor.”Başvuru Türü“nü “Kendi bilgilerim  ile başvuracağım” ve “Durum”u “Pasaport ile giriş yapıldı” olarak seçerseniz T.C. pasaportunuzla kayıt yapabilirsiniz.
  IMEI numaranızı cihazının arama ekranında *#06# yazarak öğrenebilirsiniz.
 4. IMEI numarası pasaport numarası ve Türkiye’ye son giriş  tarihi e-Devlet Kapısı üzerinden anında kontrol edildiği için doğru bilgi vermeden bir sonraki adıma geçemezseniz. Bilgileriniz doğrulandıktan sonra sıra kayıt işlemine ait harcın sisteme entegre bankalardan birinin internet bankacılığı sistemi üzerinden ödenmesine geliyor.
 5. İnternet bankacılığı hesabınıza giriş yaptıktan sonra karşınıza pasaport kaydıyla ilgili harç ödeme ekranı gelecek. Bu ekranda, TC kimlik numaranızı , cihazınızın IMEI  numarasını ve ödeme bilgilerini kontrol etmeniz gerekiyor. 2014 için belirlenen tutar 119,5 TL. Ödemeyi yaptıktan sonra e-Devlet sayfasına dönmelisiniz.
 6. Ödemenizi kontrol etmek için “Ödemeyi Onayla” düğmesine bastıktan sonra kayıt işlemini onaylamanız gerekiyor. Harcınızı ödedikten ve kayıt işlemini tamamladıktan sonra yurtdışından getirmiş olduğunuz ve e-Devlet üzerinde IMEI kaydını yapmış olduğunuz cihaza SIM kartınızı takıp normal bir şekilde kullanabilirsiniz.HamTekno.com..Takipte Kalın..
  Yorum yaparsanız bizi sevindirisiniz..Teşekkürler…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir