Instagram Profilime Kim Bakmış Öğrenmek Mümkün Mü?


Instagram profilime kim bakmış diye merak edenler için konuyu biraz irdeleyelim dedik.

Öncelikle soruya yanıt verelim: Hakkında pek çok uygulama çıkarılmış olmasına rağmen profilinize bakanları kesin olarak bilmek mümkün değildir, yalnızca paylaştığınız hikayelerinize bakanları görebilirsiniz. Bir de business hesap profilleri için profil ziyaretçi sayacı tipi bir hizmet mevcut. Bu türdeki hesaplar son 7 gün içinde ziyaretçi sayılarını görebiliyorlar.

Konumuza dönersek profilimize bakanları öğrenmemiz mümkün değilken nasıl oldu da böyle efsane haline gelip hakkında onlarca uygulama çıkarıldı? Buna uygulama yayıncılarının merakımızı suistimal etmesi ve bundan gelir elde etmesi sebep oluyor.

Mevcut uygulamaların nasıl çalıştığına gelirsek yöntem gayet basit: Siz uygulamaya profil detaylarınızı verdikten sonra uygulama içindeki yazılım, profilinizdeki arkadaşlarınızdan, mesajlaşmalarınızdan ve hatta ortaya karışık profillerden bir liste hazırlıyor. Geriye sizden aldığını size sunmak kalıyor.

Belki teknik olarak aynı takip uygulaması yüklü profillerin birbirine bakıp bakmadığı anlaşılabilir diye düşünebiliriz ancak instagramın 3.parti uygulamalarla bu bilgileri paylaşmadığı biliniyor.

Her ne kadar bu analiz ya da profil görme uygulamaları fake hatta zararlı da olsalar meraklarına yenilenler için en çok bilinenleri sıralayalım istedik. Ama bu uygulamalardan kötü niyetli olanların sizden habersiz birilerini takip listesinize ekleyebileceği hatta hesabınızı bile çalabileceğini akıldan çıkarmamanız gerekiyor. Bunu önlemek içinse instagram’da çift faktörlü kimlik doğrulama ile giriş yapma yöntemine geçmeniz faydalı olacaktır.

Birkaç instagram analiz uygulaması


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir