Youtube Arka Planda Nasıl Şarkı Oynatılır?


Kimimiz Youtube’da video izlerken kimimiz şarkı dinlemek için kullanıyor. Spotify, Apple Music, Fizy gibi bir çok medya oynatıcı hizmeti bulunsa da en geniş çaplısı ve en geniş içeriğe sahip olan Youtube.

 

Youtube üzerinden şarkı dinlemek isteyenlerin en yakındığı konu ise arka planda şarkı oynatılamaması. Sürekli bu konudaki yakınmalara son getirmek istedik ve sizler için (Android ve İOS cihazlarda) Youtube arka planda nasıl şarkı oynatacağınızı anlattık.

 

***ANDROİD***

  1. Öncelikle Google Chrome’ın mobil tarayıcısına giriyoruz.
  2. Tarayıcının adres çubuğundan youtube.com‘a girip arka planda oynatmak istediğiniz şarkıya giriyorsunuz.

Ardından sağ üst köşedeki üç noktaya tıklayıp “Masaüstü Sitesi İste” demeniz gerekiyor.

 

Her şey bu kadar. Telefonunuzun ana ekranına da girseniz ya da farklı bir uygulamaya da girseniz adeta müzik çalar gibi şarkı oynatılmaya devam edecektir.

 

 

***İOS***

İOS’da yapacağımız işlem de Android ile neredeyse birebir aynı.

Tarayıcı olarak Dolphin’i tercih edebilirsiniz. Tarayıcıdan youtube.com’dan istediğiniz şarkıya girdikten sonra çalmaya bırakıyorsunuz.

Tarayıcıdan çıksanız hatta farklı uygulamalara girseniz dahi şarkı oynatılmaya devam ediyor.

Ayrıca Youtube’da ki videoların otomatik oynatılma listesine göre şarkı sırasıyla otomatik değiştirilecektir. Bu sorunu çözmek için “Otomatik Oynatmayı Kapat” demeniz yeterli olacaktır. Böylelikle sadece girdiğiniz şarkı oynatılacak ve bir daha çalınmayacaktır.

 

 

NOT: Geçmiş uygulamalardan (Kullanılan uygulamalar) tarayıcıyı sildiğiniz takdirde oynatma duracaktır. Açmak için adımları baştan tekrar uygulamanız gerekecektir.


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir