WordPress’de SMTP Kimlik Doğrulaması Nasıl Yapılır?


Günümüzde spam maillerin kullanımı gittikçe artıyor. Bu spam maillere maruz kalan kullanıcı sayısı arttıkça, hizmet sağlayıcılar ve kullanıcılar kendine göre bir takım önlemler alıyor. Tabi bu spam mailleri engellemenin en kolay yolu SMTP Kimlik Doğrulaması. Peki ya WordPress’de SMTP Kimlik Doğrulaması nasıl yapılır?

WordPress tabanlı kurulan web sitelerinizde, her hangi bir yazılım bilgisine ihtiyaç duymadan SMTP Kimlik doğrulaması yapabilirsiniz.

Peki ya nasıl?

  • İlk olarak “websiteniz.com/wp-admin” adresinden WordPress yönetim panelinize giriş yapınız.
  • Yönetim paneline girdikten sonra sol menüde bulunan “Eklentiler/Plugins” sekmesini açıp “Ekle” butonuna tıklamanız gerekiyor.
  • Açılan ekranda arama yerine  “Wp-Mail-SMTP” ve “Fast And Secure Contact Form” eklentilerini yazıp, “Hemen Yükle” butonuna tıklayınız.
  • Ardından tekrar “Eklentiler/Plugins” sayfasına girip, indirdiğimiz eklentileri aktifleştirmemiz gerekiyor.
  • Etkinleştirmenin ardından Wp-Mail-SMTP eklentisinin orada bulunan ayarlar yazısına tıklayınız ve açılan sayfayı aşağıdaki gibi doldurunuz.

 

  • Ayarlar kısmını doldurup kaydettikten sonra tekrar “Eklentiler/Plugins” sayfasından “Fast And Secure Contact Form” eklentisini bulup gerekli şekilde ayarlayınız. (Mail adresinizi doğru girdiğinizden ve onay kutucuğunu işaretlediğinizden emin olun!)
  • Daha sonra ise “Sayfalar/Pages” sekmesinden yeni sayfa ekleyiniz. Bu eklediğimiz sayfa bizim iletişim sayfamız olacak. Açtığınız sayfada Metin olarak  [si-contact-form form=’1′] yazınız ve yayımlayınız.

 

İşlemlerimiz bu kadar basit. İşlemleri doğru uyguladıysanız eğer gayet güzel ve spam maillerin gelmediği bir iletişim sayfamız olacaktır. Bu da gerçekten mutluluk verici bir durum… 🙂

 

Yazı içerisindeki görseller vargonen.com‘dan alınmıştır…


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir