WordPress Eklenti İle Yedek Alma

en iyi wordpress eklentileri, en iyi wordpress eklentileri 2015, en iyi wordpress eklentileri 2015, en iyi wordpress seo eklentileri, en iyi wp eklentileri, en iyi wp eklentileri 2015, en iyi wp eklentileri 2015, en iyi wp seo eklentileri, her wordpress olması gereken eklentiler, her wp olması gereken eklentiler, sağ alttan çıkan, seo auto links, SEO Auto Links & Related Posts, SEO Auto Links & Related Posts plugin, SEO Auto Links & Related Posts premium, SEO Auto Links & Related Posts wordpress, seo auto links & related posts wordpress plugin, SEO Auto Links & Related Posts wp, seo auto links & related posts wp plugin, seo auto links wordpress, seo auto links wp, wordpress benzer, wordpress benzer yazılar, wordpress benzer yazılar eklentisi, wordpress benzeri, wordpress benzeri siteler, wordpress eklentileri, wordpress eklentileri 2015, wordpress eklentileri indir, wordpress eklentileri kullanımı, wordpress eklentileri türkçe, wordpress ilgili yazılar eklentisi, wordpress ilginç eklentiler, wordpress ilginç temalar, wordpress ilginizi çekebilir eklentisi, wp eklentileri, wp eklentileri 2015, wp eklentileri indir, wp eklentileri kullanımı, wp eklentileri türkçe

WordPress her ne kadar blog kullanıcıları tarafından güvenli olsa da, veri tabanınızın yedeğini almak mutlaka gerekiyor.

Yedeğinizi alarak, sitenize gelicek her türlü saldırıları çok ufak sıyrıklarla atlatabiliyorsunuz.

Bu yazımızda yedek alma işlemi WordPress eklentisi ile nasıl yapılır,sorusunun cevabını siz değerli HamTekno Takipçileriyle paylaşıcağız.

 

WordPress Backup to Dropbox,wp yedek alma,wp yedek nasıl alınır,wordpress blogumun yedeğini nasıl alırım,WP DB Backup Manager,BackUpWp Free,dropbox,wordpress yedek alam,yarrlı wordpress eklentileri,yedek almak,veri tabanı yedeği,hamtekno,wordpress eklentileri,wordpress eklentileri
Diğer Bilgilendirici Yazılarımızı da Okuyabilirsiniz. Takipte Kalın..

Eklenti ile yedek alma için 3 çeşit eklenti mevcuttur.Bunlar;

 

 

1) BackUpWp Free
WordPress sayfanızın  sadece xml veya veritabanı yedeği size yetmiyor veya sizi yeteri kadar güvende hissettirmiyorsa , klasör yedeği de istiyorsanız bu eklenti tam size göre.
Oluşturmuş olduğunuz eklenti  ile otomatik olarak yedekleriniz alınıyor ve size mail gönderiliyor.
Fakat belirtmeliyim ki eklentinin Türkçe dili mevcut değil.. Zaten orta düzey bir wordpress kullanıcısı az çok ingilizceye sahip olduğu için işi kolayca çözecektir.
2) WP DB Backup Manager
1 milyondan fazla kullanıcıya sahip olan ve 2.8 sürümünden bu yana işlevsellik gösteren bu eklenti oldukça yararlı ve en çok tercih edilen yedekleme eklentisi.
Bu eklenti veritabanı üzerinde yararlı değişiklikler yapabiliyor bunlara örnek olarak optimize edebilir, onarabilir, silebilir, veritabanı yedeği yükleyebilir ve boş veya istenmeyen tabloları kolayca kaldırabilir.
Tabii bu eklentiyi de doğru kullanmak gerekir.
Yedek alalım derken bütün veri tabanını silmeyelim 🙂
3) WordPress Backup to Dropbox
WordPress blogunuzu dünyanın en popüler dosya paylaşım servislerinden birisi olan Dropbox’a dakikalar içerisinde yedeklemenizi sağlayan bir eklenti.
Oldukça basit ve kullanımı kolay aynı zamanda yedekleriniz derli ve toplu bir şekilde saklanıyor.
Bu şekilde aldığınız yedek de her zaman elinizin altında ve güvende duruyor.
Kimsenin başına gelmesini istemeyiz ama herhangi bir aksilikte her yerden yedeğinizi yuklememıze olanak sağlıyor.

 

Diğer yedek alma işlemleri için Takipte Kalınız..

 

 


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir