Whatsapp’ta Müzik , Fotoğraf ve Dosya Aktarımı Nasıl Yapılır ?


Bugün sizlere Whatsapp uygulamasında nasıl dosya, fotoğraf ve müzik nasıl paylaşılır, gönderilir onu göstereceğim. Whatsapp’ta bir başkasına herhangi bir şey göndermenin yolları çoktur fakat öncelikle belge göndermek isterseniz  telefonunuzda veya bilgisayarınızda bazı uygulamalardan biri Microsoft Word uygulamasıdır. (İndirmek için buraya tıklayınız.)  Telefonunuza Microsoft uygulamasını yükledikten sonra internetten indirdiğiniz dosyayı veya kendi yazdıklarınızı karşıdaki kişiye gönderebilirsiniz. Müzik için de Samsung telefon ve cihazları için Google Play Müzik, Iphone telefon ve cihazları için ITunes uygulaması bulunması gerekmektedir.

(Google Play Müzik’i indirmek için buraya tıklayabilirsiniz. )

(iTunes’i indirmek için buraya tıklayabilirsiniz. )

 

Bu konuları geçtikten sonra geriye sadece resimler kaldı onları paylaşmak için gerekli depolama alanınız ve galeri uygulamanız olması lazım aksi taktirde gönderim yapamazsınız. Şimdi gelelim asıl konumuza yani dosya, fotoğraf ve müzik nasıl paylaşılır konumuza. Bu sorunu çözmek için sırasıyla aşağıdaki adımları takip ediniz :

  • Herhangi br konuşma sohbetimize giriyoruz.
  • Alt tarafta bulunan aynı zamanda mesajlaşırken kullandığımız beyaz köşedeki bir mesaj yaz bölümünün hemen yanındaki ataç simgesine tıklıyoruz .
  • Bundan sonrası çok kolay, belge göndermek için belge resmi olan ve altında ‘Belge’ yazan bölüme tıklıyoruz .
  • Resim göndermek için önceden çekindiğiniz fotoğraflar için galeri, yeni bir fotoğraf çekip hemen gönderilmesini istiyorsanız kamera seçeneğini seçiniz .
  • Müzik göndermek için kulaklık simgesine (Aynı zamanda altında ses yazısı ile belirtilecektir.) tıklayınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir