WhatsApp’ta Engellendiğimi Nasıl Anlarım?


Whatsapp’ta engellendiğinizi farketmenin çeşitli yöntemleri vardır. Karşıdaki bir kişiye rahatsız edici bir mesaj yazdıysanız veya spam yaptıysanız engellemiş olabilir. Whatsapp’taki Engelleme özelliğinin olumlu ve olumsuz tarafları vardır. İlk olarak olumlu taraflarına değinecek olursak sizi rahatsız eden bir kişiden kurtulabiliyorsunuz. Kötü yanı ise bir kişiyle satın alım meselesi konuşuyorsunuz ve ödemeyi önceden yapmış iseniz karşıdaki kişi tek tıkla sizi dolandırabilir iyi niyetinizi istismar edebilir. (Hala Whatsapp Uygulamasını Yüklemediyseniz Buraya Tıklayınız.) Bu engelin kim tarafından, ne zaman yapıldığını öğrenmek istiyorsanız bu makale tam sizlik olacaktır.

WhatsApp’da Engellendiğinizi Nasıl Anlarsınız?

  1. Engellendiğinizi anlamanın ilk yolu yukarıdaki Çevrimiçi yazısının olmaması ile belli olur . Çevrimiçi yazısı engellenmediğiniz takdirde sürekli karşıdaki yazıştığınız kişide gözükür. ( Tabiki her zaman engellenmek anlamına gelmez çünkü bazı kulllanıcılar bunu gizli tutmak ister )
  2. Engellendiğinizi anlamanın ikinci yolu ise karşıdaki bir kişinin veya arkadaşın profil resmine bakmak olacaktır . Eğer karşıdaki kişinin profil fotoğrafı eskiden olmasına rağmen şimdi yok ise büyük bir ihtimal sizi bu uygulamada engellemiştir. (Tabiki bu da çok düşük bi ihtimal engellemediği anlamına gelmez profil fotoğrafını değiştirmiş , silmiş veya gizlemiş olabilir. )
  3. Önceden görüştüğümüz, mesajlaştığımız bir kişiye tekrara mesaj gönderdiğimizde hem fotoğrafı yoksa hem çevrimiçi gözükmüyorsa hem de 2. bir TİK işareti gelmedi ise karşı taraftan engellenmişsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir