Whatsapp Mesaj Silme Süresini Uzattı


WhatsApp için her geçen gün dikkat çeken bir yenilik duyurusu yapılmaya devam ediyor. Bu kapsamda geçtiğimiz yıl tanıtılan ” Herkesten Sil ” özelliği ile kullanıcıların attığı bir iletiyı hem kendi telefonundan bununla beraber karşı taraftan silmesi mümkün hale getirilmişti. Bugün yaşanılan gelişme ile birlikteyse WhatsApp bildiri silme süresini uzattığı ortaya çıktı.

WhatsApp mesaj silme süresini uzattı!
Ancak, yanlışlıkla attığı bildiriyi geri çekmek isteyenlerin bu işlemi en geç 1 saat 8 dakika 16 saniye içerisinde gerçekleştirmesi gerekiyordu. Popüler mesajlaşma platformu kullanıcılardan gelen talep ondan sonra bu özellikte sessizde değişikliğe gittiği ortaya çıktı.

Uygulamanın iOS için yayınladığı yeni beta sürümünde süreyi 13 saat 8 dakika 16 saniye seviyesine çıkardığı tespit edildi. Hemen hemen mesajlaşma platformunun resmi internet sitesinde bu değişiklik hakkında henüz bir detaya yer verilmiyor. Zarif bir değişiklik olarak bakılan bu yenilik şimdiden kullanıcıların kullanımına sunulmuş görünüyor. Sadece, WhatsApp mesaj silme süresinde meydana getirilen bu değişikliğin kısa bir süre içerisinde yayınlanacak olan beta sürümü ile Android cihazlara yansıması bekleniyor.Uygulamanın 1 saat olan süreyi niçin 13 saatin üzerine çıkardığı şu anda bilinmiyor. Ancak, bu değişim hemen sonra özellikle aynı anda birden fazla kişiyle mesajlaşan kişilerin hatalarını telafi etmesi oldukca kolaylaşacak


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir