WhatsApp Grubunuzun Adının Değiştirilmesini Nasıl Engellersiniz?


Hepimizin kullandığı mesajlaşmanın en iyi adresi olan Whatsapp bildiğiniz gibi birine ulaşmak birini telefonla aramanın ücretsiz hali.  İnternet ile kullanılan Whatsapp yaklaşık 2 milyar kullanıcıya ev sahipliği yapıyor.  Whatsapp uygulaması Facebook vb. yazışma uygulamalarına hala büyük fark atıyor.  Dilerseniz bir fotoğraf dilerseniz bir sesli mesaj dilerseniz ekran görüntüsünü karşıdaki kişiye iletebilir ,  gönderebilirsiniz. (Eğer  Hala Yüklemediyseniz Buraya Tıklayın ) sürekli uygulamasına yenilikler kattığı için kavramamız haliyle zor oluyor. Bu yeniliklerden birini (WhatsApp Grubunuzun Adının Değiştirilmesini engellemeyi) bu makalemizde anlatacağız…

WhatsApp Grubunda Grup Adı Değiştirilmesi Nasıl Engellenir?

Bu özellik sadece grup adının değiştirilmesinin yapılmasıyla kalmıyor, grup resmi, grup konusu ve grup açıklamalarını da sadece yöneticinin değiştirebileceği şekilde düzenleyebiliyorsunuz.

Grup Bilgisi >Grup Ayarları  (Bunu yapmak için öncelikle grup yöneticisi olmalısınız. Grup yöneticisi olmak için ya grubu kuranın siz olması gerekmekte ya da grubu kuran başka birinin size yöneticilik yetkisini vermesi ile olur. Grup yöneticiliğinin size getirdiği avantajlardan biri de istediğiniz bir üyeyi gruptan çıkarabilmektedir. ) seçtikten sonra Bu Grubun Simgesini ve Açıklamasını Kimin Değiştirebileceğini Seçin seçeneklerinden Sadece Yöneticiler ‘i seçiyorsunuz.

 

Bundan sonra grup yöneticilerini düzenle seçeneğinden dilediğiniz grup üyesine yöneticilik yetkisini vererek bu sorundan kurtulabilirsiniz. Sorundan kurtulduğunuz takdirde hiçbir üye sizden izinsiz grup ayarları ile oynayamayacak (grup açıklaması, grup ismi, grup fotoğrafı vb.) sizi rahatsız edemeyecektir.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir