Tarayıcıya Bulaşan Virüsleri Temizleme


, AdwCleaner, chrome, eklentiler, e,plorer, istenmeyen, mozilla, google chrome virüs temizleme, portalsepeti kaldır, istartsurf kaldırma, hamtekno, virüs temizleme, tarayıcı virüs temizleme, tarayıcı virüsleri kaldırma, tarayıcıda açılan reklamlar, E,plorer, Chrome, Mozilla, Mozilla kısayoluna (Masaüstündeki E,plorer, Mozilla ve Tüm programlar içerisindeki E,plorer, Mozilla ikonu) sağ tıklayıp Özellikler’e tıklayın

Çözüm (1)

Explorer,Chrome,Mozilla Kısayolunu temizleme:

Explorer,Chrome,Mozilla kısayoluna (Masaüstündeki Explorer,Chrome,Mozilla ve Tüm programlar içerisindeki Explorer,Chrome,Mozilla ikonu) sağ tıklayıp Özellikler’e tıklayın.

Kısayol sekmesinde Hedef kısmında yalnızca

Explorer İçin : “C:\Program Files\Internet Explorer\iexplore.exe” yazdığından emin olun. \iexplore.exe” den sonra ne yazıyorsa silin.

Chrome İçin : “C:\Program Files\Google\Chrome\Application\chrome.exe” yazdığından emin olun. \chrome.exe” den sonra ne yazıyorsa silin.

Mozilla İçin : “C:\Program Files\Mozilla Firefox\firefox.exe” yazdığından emin olun. \firefox.exe” den sonra ne yazıyorsa silin.

Çözüm (2)

AdwCleaner kullanarak bilgisayarınızdan virüsü kaldırabilirsiniz.

AdwCleaner açıkken tarayıcıları kapatın.Scan butonuna tıklayın,ADW Cleaner istenmeyen eklentisi ve diğer zararlıları taramaya başlayacaktır zararlılar listelenecek,işlem bittiğinde bilgisayarınızda bulunan bu zararlıları silmek için Clean butonunu tıklayın.

ADW Cleaner temizleme işlemini bitirebilmek için bilgisayarınızı yeniden başlatmak isteyecektir OK tıklayarak bilgisayarınızı yeniden başlatın.

Not: Tarafımca denenmiştir çoğu virüsü temizliyor fakat adamlar nasıl bir virüs yaptılar ise 2,3 gün sonra tekrardan geldi ben aynı işlemi yapmamak için dosyalarımı Yerel Disk D’ye yedekleyip bilgisayarıma format attım siz geri yükleme işlemi yapabilirsiniz formattan sonra mutlaka geri yükleme noktaşı oluşturunuz.

Derlenmiştir.

Derleyen: Barış Şenel


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir