Sosyal medya yönetimi tam olarak nedir


Sosyal medya kullanıcılarının merak ettikleri bir diğer konu da sosyal medya yönetiminin ne olduğudur. Sosyal medya yönetimi tam olarak sosyal hesaplarınızın nasıl kullanılacağından hani saat aralıklarında paylaşım yapılmaya kadar, büyüme zamanında nasıl adımlar atılması gerektiği, imaj ve prestij nasıl yönetilecek, kriz yönetimi gibi birçok işlerin yapıldığı sistemlerdir. Eğer bir işletme veya bireysel bir kullanıcıysanız fixerkit.com olarak sizin sosyal medyayı yönetmenizi tek bir ekrana tek bir kullanıcı adına bağlı olacak şekilde ayarladık. Aynı zamanda sizi zaman israfından kurtarmış oluyor, tek bir paylaşımı aynı anda birden fazla sosyal hesabınızda paylaşmanızı yapabileceksiniz. Sosyal medyanın gücünün ne kadar büyük olduğunu günlük 1 milyar kullanıcının aktif olmasından ve pazarlamacılar için çok daha kolay ve etkin bir alan olmasından Sosyal Medya Yönetimi kullanılmalıdır. Unutulmamalıdır ki sosyal medya sizin yüzünüz o yüzden yüzünüzü sağlam ve uzman ekipleri olan kurumlara bırakınız.

Sosyal Medya Yönetimi kullanma amacı

Sosyal medya hesap yönetimi yukarda da belirttiğim gibi günlük ortalama 1 milyar kullanıcı sosyal medyayı kullanmakta. Hatta bu insanlardan bir çoğu sadece sosyal medyayı kullanmakta farklı sitelere bakmamakta. O yüzden eğer siz bir işletme sahibiyseniz ve ürünlerinizi pazarlamak istiyorsanız sosyal medya yönetimi kullanmanız sizi diğer işletmelerden bir adım daha ileri götürecektir. Nitekim interneti kullanan bir çok kullanıcı artık alış verişini hatta yiyecek ve giyecek gibi önemli araç gereçlerini dahi internet üzerinden satın alıyor. Sizde bu devasa kitlenin içinde müşterileriniz olduğunu düşündüğünüz kitlelere seslenebilir ve onların dikkatini çekerek ürünlerinizi pazarlayabilirsiniz. Bu sistemi sadece satış yapmak için değil aklınıza sosyal medyada gelen her şeyi yapabilirsiniz. Sosyal medya yönetimi kullananın kullanıcılar bir ekranda birden fazla sosyal hesaba paylaşım yapabilmektedir.

Sosyal medyada özellikle dikkat edilmesi gereken etkenler

Hitap edilecek kitle: En başında nasıl bir kitleye hitap edeceğinizi belirlemeniz örneğin; 18 – 30 yaş aralığında bayanların ilgisini çekecek bir ürün pazarlayacaksanız kitlenizi belirlemeniz lazım. Kalkıp kitle belirlemeden hareket ederseniz çok az başarı sağlarsınız.

İçeriklerin doğru şekilde yönetimi: Bu aşamada zamanlama çok önemli hitap ettiğiniz kitle eğer gece 02:00 – 05:00 arasında ise içerikleri de o saatlerde paylaşmanız gerekir.


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir