Seyahat Nereye? İş mi Özel mi?


Seyahatler her zaman keyif vericidir. İş ya da özel olsun fark etmez. Eğer konforunuz sağlanmışsa yani eziyet çekerek yol almak zorunda kalmıyorsanız, rahat olun ve rotanızda akın gitsin. Sadece iş ya da tatil amaçlı seyahatlerinizde otel seçiminizi doğru yaparak, daha da verimli olabileceğinizi bilmeniz gerekiyor. Zaten artık bunu konaklama sektörü de ayrıştırmış durumda. Tatil ve iş otelleri diye kavramlar var. Tatile gidecekseniz, size her detayında tatili hissettiren bir otelde olmalısınız. Başarlı otellerin işte o bol yıldızları alma nedenleri hep doğru yerde doğru detaya yer veriyor olmaları.

Bilinçaltınızda tatil sürekli destekleniyorsa siz gerçekten tatil yaşamış oluyorsunuz. İşte tam da bu noktada siz iş için bir konaklamaya ihtiyaç duyuyorsanız ve size sürekli tatil empoze ediliyorsa, o zaman hatalı seçim yapmış oluyorsunuz! Her yerde müzik sesleri var ama sizin çalışmanı ya da erkenden yatmanız gerekiyor. Kahvaltıda dünyanın bin türlü yerinden gelmiş, az sonrada da denize cup diye atlayacak olan, eğlenen suratları göre göre kahvaltınızı bitirip de otelden yapacağınız iş üzere ayrılmanız da motivasyonunuzu elbette düşürebilir. Haset içinde bir iş görüşmesine gitmek, enerjisel sıkıntılar yaratabilir! İş için tatil otelinde kalınmaz vesselam!

Tatilde İş Otelinde Kalamazsınız!

Tatil amaçlı bir yerde akşam yemeklerini takım elbiselerle yiyen kişiler arasında kalmanız elbette doğru değil. Bunun için de tercihlerinizde mutlaka iş ve tatil amaçlarını sorgulamanız gerekiyor. Bazen sadece yatacak oda yeter bana düşüncesiyle hareket edenler elbette var. .Fiyata duyarlı tatilcilerin bu şekilde seçim yapmaları da gayet anlamlı. En azında sürpriz bir hayal kırıklığı bu durumlarda yaşanmıyor. Para vermemek adına geceleri plajlarda uyuyanlar ya da sabaha kadar eğlenip gündüzleri plajlarda uyuyup otele hiç para vermeden tatil yapanlar da var elbette. Tatil denildiğinde verilecek kararın içine her zaman en çok maliyetler giriyor. Bu yüzden fellikfellik ucuz oda arayanlarla, konforu en VIP derecede bulmak isteyenler birbirinden ayrılıyorlar. Şimdi koyun masaya kumbaranızı ve bakın bakalım nereler sizi buyur ediyor bu tatilde?


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir