Lazer Epilasyon Türleri ve Uygulanma Bölgeleri


Ünlüler ‘Brezilyalılar’ hakkında lirik balmumu yaparken bikini hattının profili son on yılda istikrarlı bir şekilde artmaktadır ve sadece ölümlüler gittikçe artan oranlara uygun hale gelmektedir. Bir kadın büyüdükçe, kasık saçların kapladığı alan genişleyebilir, yüzme kostümleri ve soyunma odaları için utanç verici örneklere yol açabilir. Aşırı derecede “kıllı” hissettiklerinde, bazı kadınlar partnerleri ile birlikte kendilerini bilinçli hissedebilirler: bol kasık saçlı kadınsı görünmenin bir anlamı vardır.

Ancak, bikini hattı lazer epilasyon için düşünceler sadece kozmetik ve estetik uzaktır. Çoğu kadın, folikülit (saç folliküllerinin iltihaplanması), pamukçuk, içe çeken tüyler gibi saç dökülmelerinin neden olduğu utanç verici kokular gibi problemleri yaşar. Bikini bölgesinde çeşitli diğer depilasyon tedavileri bu koşulları daha da kötüleştirebilir; Lazerle epilasyon, bu tür problemleri aktif bir şekilde düzeltecek ve iyileştirebilecek tek güncel tedavi yöntemidir. Bu seçenekleri ordu lazer epilasyon bağlantısı üzerinden bulabilirsiniz.

Bazı kadınların bildirdikleri ilginç yan etki, cinsel aktivite sırasında duyarlılığın artmasıdır. Ayrıca, pubit bit, cinsel uçurumlar veya siğiller gibi bazı cinsel yolla bulaşan enfeksiyonlara karşı duyarlılığın azalması gibi yararlı düşünceler de vardır. Sonuç olarak, vücudun diğer bölgelerindeki lazer epilasyonun tamamen kozmetik yönlerinin aksine, bikini bölgesi üzerindeki bu tedavi, gerçek tıbbi yarara sahip olabilir.

Tüm lazerli epilasyon cerrahisinde olduğu gibi, bireysel ihtiyaçlarınız kalınlık ve saç türüne, cilt rengine ve diğer hususlara göre değişir. Bununla birlikte, genel olarak, bikini alanında lazer epilasyon nispeten hızlıdır, çünkü tedavi edilen alan nispeten küçüktür: her bir tedavinin süresi bireye bağlı olarak genellikle 10-30 dakika arasındadır. Tüm etkileri gerçekleştirmek için genel olarak 6-12 tedaviye ihtiyacınız olabilir.

Bacaklara Lazer Epilasyon Uygulaması

Muhtemelen bir kadının bakım rutininin en çok zaman alan yönlerinden biri, bacaklardaki saçların çıkarılmasıdır. Bacaklarınızın alt kısmının tıraş olmasının yalnızca birkaç dakika sürebilir, ancak bunu günlük olarak yapıyorsanız, yakında hazır olacaktır. Parlatmak daha uzun bir sonuç verir, ancak acılı olabilir; Epilasyon kremleri pis ve zaman alıcıdır. Lazer epilasyon merkezleri de bunu seans öncesinde dile getirmektedir.

Çoğu kadın, bacakları üzerinde pürüzsüzlük duygusu tercih ettiğinden, ipeksi pürüzsüz bir cilt vermek için tasarlanmış geniş bir ürün yelpazesi için büyük bir pazar var. Bununla birlikte, epilasyonun yalnızca uzun vadeli formu lazer epilasyondur.

Bacaklardaki lazerli epilasyon, tamamen tadilatlandıktan sonra, tıraş edilmiş cildi bile daha pürüzsüz bir sonuç verebilir. Hatırlanması gereken iki önemli nokta vardır:

Lazer epilasyonun bir tedavisi bacak saçlarınızı tamamen kaldırmaz. Saç bir döngü içinde büyür ve bu nedenle büyüme döngüsünün çeşitli aşamalarındaki her saç folikülünü başarıyla tedavi etmek için birkaç tedaviye ihtiyacınız olacaktır. Bu, on iki seansa kadar sürebilen bir süreçtir (birçok kadın 6-8 kez tedaviyle tatmin edici bir sonuca ulaşır.) Bu, garip ve zaman alıcı gibi görünebilir, ancak diğerlerine harcayabileceğiniz birçok saat karşısında düşünüldüğünde, Ömrünüz boyunca geçici tüy dökücü tedaviler, çok az.

Lazerle epilasyon ucuz değildir – tedavi edilmek istenen yüzey alanının derecesine bağlı olarak, birkaç yüz liraya kadar harcamanız gerekebilir. Bununla birlikte, yıllar boyunca diğer depilasyon tedavilerini satın alma maliyetiyle karşılaştırıldığında, genel olarak etkili ve önemli bir tasarruf yapıyor olacaksınız.

Lazerli epilasyon her bir saçı kaldırmazsa da, saç büyümesini çarpıcı bir şekilde azaltacaktır. Pratik anlamda, her iki bacak için de yaklaşık bir saat sürecek prosedürün olmasını bekleyebilirsiniz. Bu, kişiden kişiye değişebilir. En iyi sonuç için yılda bir veya iki kez takip muayenehaneleri yaptırmanız gerekebilir.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir