iPhone Mavi Ekran Hatası Nasıl Çözülür?


İphone kullanıcılarının kabusu mavi ekran hatası halen daha devam ediyor. Sürekli güncelleme gelse de Apple tam olarak olayı kavramış değil ki çözüme ulaşamamış. Bu hata ile karşılaşıldığında genellikle iPhone kendini ya yeniden başlatıyor ya da başlangıçtaki elma logosunda takılı kalıyor. Hata genelde cihazın suya düşmesi, anakarttaki sorun veya İOS güncellemelerinden kaynaklı oluyor. Bugün sizler içi mavi ekran hatasının çözümünü anlattık.

 

 

Çözüm Yöntemi 1; 

Ana ekran ve açma/kapama tuşuna aynı anda basılı tutup telefonun kapanmasını bekleyin. Sonra telefonu açın ve (elma sembolü) Apple logosunu gördüğünüzde telefon tekrar açılana kadar ses açma tuşuna uzun süre basın. İlk denemenizde muhtemelen sonuç vermeyecektir. Fakat yılmadan bir kaç kez bu işlemi tekrarlayın.

 

Çözüm Yöntemi 2;

Kullandığınız İOS sürümünün bir alt sürümüne geçiş yapabilirsiniz. Fakat Apple’nın bir alt sürüm için imzaları kapatmamış olması ve elinizde bir alt sürüm için yedek bulunması gereklidir. Örneğin elinizdeki cihaza İOS 11 yedeği ile İOS 10’u kuramazsınız.

 

Son olarak bu yolları da deneyip bir çözüme ulaşamadıysanız sorununuz donanımsal bir sorundur. Daha önce telefonunuzu servise verdiyseniz sorununuzun vida büyüklüğünden kaynaklı olma ihtimali vardır. Servis 1.2 mm vida yerine 1.3 mm vida kullanmış olabilir. Bu sorun mavi ekrana neden olup iPhone 5s cihazlarda çok yaygın görülmektedir. Bu durumun üstesinden de aşağıdaki video ile gelebilirsiniz.

Buraya tıklayarak ilgili videoya ulaşabilirsiniz.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.