iPhone Hücresel Veri Sınırı Nasıl Kaldırılır?


Bildiğiniz üzere iPhone cihazlarda hücresel veri ile App Store’dan uygulama indirme sınırı bulunuyor. Yani açıkçası iPhone cihazlarda hücresel veri kullanarak 150 mb üzerinde bir uygulama indiremiyorsunuz. (İOS 11 cihazlarda sınır 100 mb.)  Bugün sizler için bu limiti nasıl kaldıracağınızı anlatıyoruz. Keyifli okumalar… 🙂

Apple her ne kadar kullanıcılarının mobil verilerinin önemli olduğunu düşünerek böyle bir özellik kullansa da yeri geliyor WiFi alanından uzakta oluyoruz. Bu can sıkıcı problemin Apple’nin dikkatsizliğinden kaynaklanan oldukça basit bir çözümü var. Geçelim nasıl yapacağınıza.

iPhone 150MB indirme sınırı nasıl kaldırılır?

Öncelikle indirmeye çalışırken karşınıza “Bu öğe 150 MB’nin (100MB idi) üzerinde. Bu öğe için kademeli indirme yapılamadığı sürece WiFi bağlantınız olmadan “Uygulama/Oyun adı” indirilmeyebilir.” yazılı bir uyarı çıkacaktır. Uyarı mesajına “Tamam” diyin ardından ana ekranınızda uygulamanın simgesini görünce aşağıdaki adımları uygulayınız.

  • Ayarlar menüsüne gidin.
  • Genel/Tarih ve Saat  yolunu izleyin.
  • Otomatik ayarla seçeneğini kapatın ve tarihi 2-3 gün ileri alın.

Tarihi ayarladıktan sonra ana sayfaya dönebilirsiniz. Biraz bekleyin indirme işlemi otomatik başlayacaktır. Bu yöntemleri kullanarak Pubg gibi 100-150 mb üzeri uygulamaları kolaylıkla mobil verinizden indirebilirsiniz. Ayrıca hatırlatmakta fayda var bu bir hata sonucu oluşan açıktır. Yani sonraki günlerde Apple’nin dikkatini çekerse açığı kapatabilirler. Fakat illa ki bir çözüm yolu yine bulunur. 🙂 İndirme işlemi bittikten sonra Otomatik Ayarla seçeneğini aktifleştirmenizi öneririz.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir