İnstagram Profil Resmi Nasıl Büyütülür?


Milyonlarca fotoğraf ve videonun yer aldığı günümüzde en çok kullanılan sosyal ağlardan birisi olan İnstagram’da paylaşılan içerikler kadar profil fotoğrafları da ilgimizi çekiyor. Hatta gizli hesaplarda genellikle profil fotoğrafını göre tanıyıp tanımadığımız konusunda karar veriyoruz.

 

Profil fotoğraflarına bakarken telefonu gözümüzün içine kadar sokmamız gerekebiliyor. Fakat bazen o durumda bile tam olarak bir şey anlayamıyoruz. Peki profil fotoğraflarını büyütmenin başka bir yolu yok mu?

Elbette var. Dilerseniz 3. parti uygulama kullanarak dilerseniz her hangi bir uygulamaya gerek duymadan büyütebilirsiniz.

3. parti uygulama ile yapmak isterseniz Android cihazlarınıza Instagram Big Profile Photo uygulamasını yüklemeniz gerekecek. Uygulamayı edinmek için buraya tıklayabilirsiniz. Bu uygulama yardımıyla zahmetsizce profil fotoğraflarını büyütebilirsiniz. Fakat uygulama yüklemek istemiyorum derseniz aşağıda anlatmış olduğumuz yöntem ile de kolaylıkla yapabilirsiniz.

Uygulamasız Profil Fotoğrafı Nasıl Büyütülür?

    • Google Chorme tarayıcınız ile instagram.com adresine gidin ve hesabınıza giriş yapın.
    • Ardından profil fotoğrafını büyütmek istediğiniz kişinin profiline girin. (Hesabın gizli olup olmaması bir önem arz etmiyor.)
    • Kişinin profil fotoğrafına sağ tık yaparak “Resmi Yeni Sekmede Aç” diyin. 
    • Daha sonra açılan sayfada URL satırından s ile başlayan kısmı silin. Hesaptan hesaba değişkenlik gösterebilir. (s150x150 , s320x320 vs..)

İşlemimiz bu kadar dilediğiniz kişinin profil fotoğrafını büyüterek daha yakından incelemeniz böylelikle gayet kolay. Profil fotoğrafını görmek için gözleri telefona gömmemiz artık gerekmiyor. 🙂


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir