Google’ın Bilinmeyen Hizmetleri

Google Hizmetleri,Silinen Rehber,Gmail

Google’ın Bilinmeyen Hizmetleri

Hayatımızda büyük bir yere sahip olan Google internette neredeyse aradığımız her içeriği önümüze sunuyor. Google’ı internet kullanıcıları sadece bilgi aramak için kullansa da bilinmeyen bazı özellikleri de bulunuyor. Bu yazımızda Google’ın bilinmeyenlerini bulabilirsiniz.

google-gizlilik-ihlali,Google’ın Bilinmeyen Hizmetleri, Panoramio, Google Sky Map, Who’s Down, who's down apk, panoramio nedir, panoramio türkiye, google sky map indir, google sky map nasıl kullanılır

Chrome Remote Desktop

Google’ın tarayıcılarından birisi olan Chrome’un özelliklerinden olan Remote Desktop sayesinde internet üzerinden güvenilir bir şekilde karşınızdaki bilgisayara bağlanabilirsiniz. Ya da başka bir kullanıcı sizin bilgisayarınıza bağlantı sağlayarak verilerinizi görüntüleyebilir.

Uygulamaya Chrome Web Mağazası üzerinden ücretsiz olarak ulaşabilirsiniz.

Panoramio
Google’ın ilk geliştirmiş olduğu Web 2.0 uygulamaları arasında nitelendirebileceğimiz uygulamalardan olan Panoramio kullanıcılara fotoğraf paylaşma imkânını sağlıyor. Site üzerinde bulunan fotoğraflar eş zamanlı olarak Google Earth üzerinde de yer almaktadır. Fotoğrafları kategorilere ayırma ve etiketlendirme sistemine de müsaade eden sistem de şu an 2 milyarı aşkın fotoğraf yer alıyor.

Google Sky Map

Eğer gökyüzüyle ilgilenmeyi seviyorsanız Google’ın bu uygulaması tam size göre yapılmış. Güneş sistemini gözlemleyebilmeniz için sunulmuş olan bu uygulamada uzayı rahatlıkla gezinebilirsiniz. Uygulama Google Earth ile uyumlu olarak çalışmaktadır.

Who’s Down

Google’ın geliştirmiş olduğu çevrimiçi sohbet uygulaması olan Who’s Down konum özellikleri ile yakın çevrenizde bulunan kullanıcılar ile sohbet etmenize olanak sağlıyor. Google Play Store üzerinden ücretsiz olarak indirebileceğiniz bu uygulama sayesinde yakınızda bulunan kişilerle iletişim içerisinde olabileceksiniz.
Google bilinmeyen bu özellikleri ile internet kullanıcılarına derin bir Dünya sunuyor.


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir