Google Yer İmlerinin Önemi ve Yer İmlerini Yedekleme

, tarayıcı yazı tipi değiştirme, tarayıcı yazı tipi değiştirme nasıl yapılır, tarayıcı yazı tipi değiştirme anlatımı, tarayıcı yazı tipi değiştirme programı, tarayıcı yazı tipi değiştirme programı indir, chrome yazı fontu bozuldu, chrome yazı fontları, chrome yazı fontu değiştirme, chrome yazı fontu düzeltme, chrome yazı tipi değiştirme, yazı tipi değiştirme sitesi, yazı tipi değiştirme programı indir gezginler, google chrome yazı fontu bozuldu, google chrome yazı fontları, google chrome yazı fontu değiştirme, google chrome yazı fontu düzeltme, google chrome yazı tipi değiştirme

Merhaba Arkadaşlar,
Format atmak üzereyken yer imlerimin yedeğini almadığım aklıma geldi.Daha sonra yer imlerini de aldıktan sonra gözüm arka da kalmadan, aklımı kurcalayacak hiçbir soru işareti olmadan pc’ye çaktım formatı 🙂
Tabii bir insan  250 Gb yedek alırsa, şüphede kalması gayet normal birşey.

Konumuza gelecek olursak;

Google Chrome Yer İmlerinin Önemi ?

Google yer imleri ne işe yarar dersek daha düzgün olacak sanki..Yer imleri herhangi bir internet sayfasında ilgimii çeken bir bilgi olduğunda daha sonra bu sayfada bulunan bilgiye bakmak için, bu siteyi geri bulması kolay olsun diye bıraktığımız işarettir.

Yer imleri Google Chrome’ da yeni boş sekme açıldığında görülmektedir.İçerisinde bulunduğunuz siteyi yer imlerine kaydetmek isterseniz, hiç uğraşmadan (Ctrl + D ) Kısa yolunu kullanabilirsiniz.

Yer imlerini yedekleme ve geri yükleme

Örnek verecek olursak format atıyorsunuz, yer imlerinizde ise hala bakmanız gereken sayfalar varsa işte size yedekleme yolları;

  • Google Yer İşareti Yöneticisi için bu adrese gidiyoruz. (  “ chrome://bookmarks/#1 ”   veya   ” Ctrl + Shıft + O ” kısa yolunu da kullanabiliriz )
  • Google Chrome yer imlerini bu şekilde içeri veya dışarı aktarabilirsiniz., yer imleri, yer imleri ne işe yarar, yer imleri yedekleme, yer imleri yedekleme chrome, yer imleri nerede, yer imleri ne demek, yer imlerini chrome aktarma, yer imlerini yedekleme, yer imlerini yedeklemek, yer imlerini yedekleme chrome, yer imlerini geri getirme, yer imlerini geri yükleme, silinen yer imlerini geri getirmeArdından açılan sayfada yukarıdaki resimde de görüldüğü gibi ” Düzenle ”  seçeneğine tıklıyoruz.
  • İlk olarak dışarı aktarmamız gerektiğinden dolayı En alttaki seçeneği yani, ” Yer İşaretlerini Html Dosyasına Aktar.. ” seçeneğine tıklayarak, html formatın da dosyayı indiriyoruz.

    Sıra geldi aldığımız yedeği geri yüklemeye;

  • Aynı şekilde yukarıda vermiş olduğum adresten veya  ( Ctrl + Shıft + O ) kısa yolunu kullanarak yeniden ” Yer İşareti Yöneticisi” sayfasına geliyoruz.
  • Yukarıdaki resimde altı çizili olan sonra 2. seçeneğe tıklıyoruz. “…………..Html dosyasında içe aktar” seçeneğini seçerek, açılan sekmeden daha önceden indirmiş olduğumuz html dosyasını seçip yükle diyoruz.

    İşlem bu kadardı teşekkürker…


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir