Google Play Durduruldu Hatası Nasıl Çözülür?


Android cihazların en yaygın kullanılan uygulama marketi Google Play Store. Android kullanıcılarının korkulu rüyalarından birisi ise “Google Play Durduruldu” hatası. Mağazada gezerken hiç bir şey yapmamanıza rağmen bile bu sorunla karşılaşabilirsiniz. Bir çok kullanıcının süreli olarak yakındığı bu sorunun bugün sizler için çözümlerini derledik.

Ön Belleği Temizleme Yolu

  1. İlk öncelikle telefonunuzun Ayarlar kısmına gidin.
  2. Ardından Uygulamalar bölümüne girin. Uygulamaların tümünün bulunduğu bölümden Google Play Store’yi bulup üzerine tıklayın.
  3. Uygulamanın detaylarının bulunduğu bir ekran gelecek. Buradan “Durdurmaya Zorla” , “Verileri Temizle” ve “Ön belleği Temizle” işlemleri işimize yarayacak. Tümünü uyguladıktan sonra telefonunuzu yeniden başlatın.

Telefonunuzu yeniden başlattıktan sonra otomatik olarak “Google Play Durduruldu” hatası çözülmüş olacak ve ek olarak bir işlem yapmanıza gerek kalmayacak.

 

Alt Sürüme Geçme Yolu

  1. Telefonunuzdan Ayarlar kısmına gidin.
  2. Daha sonra Uygulamalar bölümüne girin, tüm uygulamaların bulunduğu alandan Google Play Store’nin üzerine tıklayın. Daha sonra devre dışı bırak diyin.
  3. Güncellemeleri kaldırdıktan sonra telefonu yeniden başlatınca otomatik olarak alt sürüme geçmiş olacaksınız.

Eğer durum hafıza ile alaka ise %70 bu yol sizi çözüme kavuşturacaktır.

 

Google Hesabını Silip, Yeniden Ekleme Yolu

  1. Cihazınızın Ayarlar kısmına gidin.
  2. Ardından Hesaplar bölümüne girip, Google’ı seçin. Seçeneklerden Google hesap adınızı seçtikten sonra sağ üstte bulunan 3 noktalı yerden hesabınızı silin.
  3. Daha sonra telefonunuzu yeniden başlatın ve tekrar bu kısımdan hesabınızı geri ekleyin.

Bu üç yoldan birisi muhtemelen işinize yarayacaktır. Bol şans… 🙂


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir