Google Bedava İnternete Hazırlanıyor

, loon project, loon project nedir, loon project nasıl çalışır, loon project google, loon project google video, loon project ekşi, google bedava internet, google bedava internet projesi, google ücretsiz bedava internet


Google ‘ın başlattığı yeni projeyi mutlaka duymuşsunuzdur.
Google havadan balonlarla internet dağıtmaya, yani Loon projesi kapsamanında binlerce balonu gökyüzüne bırakmaya hazırlanıyor., loon project, loon project nedir, loon project nasıl çalışır, loon project google, loon project google video, loon project ekşi, google bedava internet, google bedava internet projesi, google ücretsiz bedava internet

http://www.nbcnews.com/ sitesinde yayınlanan açıklamaya göre,Google Dünyanın tüm ücra köşelerine bu balonlar sayesinde interneti götürmeyi hedefliyor.

Düşünüldüğü zaman olabilir diye içinizde geçiriyor olabilirsiniz ama, bu proje sadece balonları kablosuz donanımla doldurup ardından da helyum gazı verip havaya bırakmak değil.

Projenin arka planında büyük bir küresel alt yapı var.


Google bu projeyi Yeni Zellanda üzerinde başlatma kararı aldı.

Bu Balonlar Nasıl Çalışır?
Helyum gazıyla şişirilmiş olan bu balonlar havada 100 gun boyunca kalabilecekler. Havada 100 gün demekte yaklaşık dünyanın çevresini 3 tur dönmesi oluyor.
100 gün sonra balonlar belirlenen iniş noktalarına inip gerekli bakımları yapıldıktan sonra yeniden uçurulacaklar.

Ağ olarak, bölgesel telekom 4G LTE ağını kullanacaklar.

Tabi bu projenin Türkiyemizde hayata geçmesi imkansızdan daha öte gibi duruyor. Google da az çok bunu tahmin ettiği için Türkiye çevresinden boyle bir projeye gerek bile duymayacaktır.


“Google Bedava İnternete Hazırlanıyor” için 2 yanıt

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir