Facebook’un Açığı Bulundu !

facebook arkadaşları tanıma, Facebook Kilitli Hesabı Açma, facebook kilitli hesabı açma, facebook kilitli hesabı silme, hamtekno, facebook kilitli hesabı açma programı, facebook kilitli hesabı geri alma, facebook güvenlik sorusunu unuttum, facebook güvenlik sorusu kırma, facebook güvenlik sorusu kaldırma, facebook güvenlik sorusunı kaldırma, facebook güvenlik sorusu değiştirme, facebook güvenlik sorumu unuttum, facebook arkadaşları tanıma 2015, Facebook Kilitli Hesabı Açma 2015, facebook kilitli hesabı açma 2015, facebook kilitli hesabı silme 2015, hamtekno 2015, facebook kilitli hesabı açma programı 2015, facebook kilitli hesabı geri alma 2015, facebook güvenlik sorusunu unuttum 2015, facebook güvenlik sorusu kırma 2015, facebook güvenlik sorusu kaldırma 2015, facebook güvenlik sorusunı kaldırma 2015, facebook güvenlik sorusu değiştirme 2015

A view of Facebook's logo May 10, 2012 i

Dünyanın en çok kullanılan sosyal paylaşım platformu Facebook‘ta eminiz ki bir hesabınız var ve fotoğraflarınızı paylaştınız. Peki bu fotoğrafları gelip geçen biri kalıcı olarak silse ne yapardınız ?

Hindistan‘da yaşayan Laxman Muthiyah isimli Facebook kullanıcısı kusursuz bir açık keşfetti. Facebook‘a yüklediğimiz fotoğrafların biz istemediğimiz sürece silinmeyeceğini, hep orada kalacağını sanarız. Halbuki Laxman‘ın keşfettiği bu açık sayesinde, sadece ufak bir kod ile istediğiniz fotoğrafı yada albümü hiç yüklenmemiş hale getirebiliyosunuz.

Om0ogym

Olayı aynı zamanda videoya kaydeden Laxman, Facebook’un açığı farkedip kapatmasını sağladı. Facebook tabikide bunu karşılıksız bırakmadı ve Laxman’a 12.500 dolar’lık bir ikramiye yolladı.

 [youtube http://www.youtube.com/watch?v=trbriB_5qVA]

 

Yazan: Şahin UZ


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir