Facebook’dan Video Nasıl İndirilir?


Facebook’u güzel yapan etkenlerden birisi de içerikleri. Yani kullanıcıların paylaştığı görsel, videolar gibi. Facebook üzerindeki görseller çok kolay şekilde kaydedilirken videolar için indirmek biraz zor olabiliyor. Bugün sizler için Facebook üzerinden videoları nasıl indirebileceğinizi anlattık…

 

 

Facebook’da bir videoyu çok beğendiniz. Fakat kaldırılma ihtimali de var. Sizin de kaldırılsa dahi videoyu saklamak için indirmeniz gerekiyor. İşlemlerimiz gayet basit.

 

(Bilgisayar için)

  • Öncelikle videonun üzerine sağ tık yaparak linkini alıyoruz. (İsterseniz üst kısımdaki tarihe tıklayarak da kolayca videonun özel linkini bulabilirsiniz.)
  • Ardından aldığımız www.facebook.com/zuck/videos/10104052858820231/   şeklinde olan linkin “.facebook.com” ‘dan önceki kısmını düzenleyip mbasic.facebook.com yapıyoruz. Yani linkimizin son hali www.mbasic.facebook.com/story.php?story_fbid=10104052858820231/ şeklinde oluyor.
  • Daha sonra son linkimizi adres çubuğuna yapıştırıyoruz. Açılan sayfa da videonun başlatılması için üzerine bir kere tıklıyoruz.
  • Tekrar yeni bir sayfa açılıyor. Bu yeni sayfada isterseniz sağ köşedeki indirme ikonunu kullanarak videoyu indirebilir, isterseniz videoya sağ tık yapıp videoyu kaydet diyerek videoyu indirebilirsiniz.

 

Mobil platformlarda her  hangi bir 3.parti yazılım kullanmadan video indirmek biraz zor.

Android cihazlar için SnapTube uygulamasını , İOS cihazlar için de MyMedia uygulamasını mağazadan edinerek kolayca video indirme işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

 

Ek bilgi olarak da bilgisayarınızda Chorme tarayıcınız için IDM (İnternet Download Manager) eklentisi ile istediğiniz siteden kolayca videoları tek tıkla indirebilirsiniz.

Chorme tarayıcı için IDM’yi edinmek için buraya tıklayabilirsiniz…


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir