En Etkili Face Hesabı Kapattırma Yöntemi

face hesabı nasıl kapattırılır

Merhaba Arkadaşlar,

Zinciri kırmadan paylaşımlarımıza devam ediyoruz. Her ne kadar bu konumuz etik olmasa da sizlerinde bu güzel yöntemi bilmesini istedik. Amacınız canınızı sıkan bir kişinin Facebook hesabını kapattırmak ise olabileceğiniz en doğru yerdesiniz demektir.

Öncelikle bu yöntemi en son çare olarak kullanmanızı diliyoruz. Yöntem çalışıyor, sadece Facebook tarafından kontrolü zaman aldığı için hesapların kapatılması 3-4 güne sarkabiliyor. En nihayetinde kapanıyor ama 🙂

 

Gelelim güzelim Facebook’da Hesap Kapatma / Kapattırma Yöntemimize

 • Öncelikle hedef olarak belirlediğimiz kişinin profiline giriyoruz.
 • Üstte Url’de bulunan ‘www‘ kısmını silip yerine ‘mbasic‘ yazıyoruz.
  Örn: (https://www.facebook.com/kullanıcı_adi) şeklindeyken bunu (https://mbasic.facebook.com/kullanıcı_adi) olarak değiştirip ‘Enter‘ lıyoruz.

face hesabı nasıl kapattırılır

 • Açılan yeni sayfada ‘Diğer‘ butonuna (üstteki resim) tıklıyoruz.

face hesabı nasıl kapattırılır

 • Bu Profili Şikayet Et diyip devam ediyoruz.
 • Hemen ardından tekrardan ‘ Bu profili şikayet et ‘ diyoruz.
 • Devam dedikten sonra ‘Bu sahte bir hesap ‘ seçeneğini işaretliyoruz.

face hesabı nasıl kapattırılır

 • Hemen yukarıda görüldüğü gibi ‘İncelenmesi için Facebook’a Gönder ‘ seçeneğini işaretleyip devam diyoruz.

 

Önemli Kısım : Devam’a dedikten hemen sonra ‘ Space ‘ tuşuna (boşluk tuşuna, evet evet o uzun olan tuşa) bas – çek yapıyoruz. (15-20 saniye fln, ardından gün içerisinde hesap kapanacaktır.)

 

Bilenler için evet eski bir yöntem ama denedik ve denettik sorunsuz ÇALIŞIYOR 🙂


“En Etkili Face Hesabı Kapattırma Yöntemi” için 7 cevap

 1. Daha önceden onlarca kişi şikayet etmemize rağmen facebook hesabı kapanmayan birini bahsettiğiniz yöntemle şikayet ettim ama önceki şikayet ettiğimiz zamanda olduğu gibi yine aynı şekilde bildirim geldi bi yöntemdede aynı şekilde bildirim geliyormu??

 2. Gelen bildirimde bu sekilde;

  Görüşlerinizi ilettiğiniz için teşekkürler
  Bugün
  Şikayetiniz için teşekkür ederiz. Bizi bu konuda bilgilendirerek doğru olanı yaptınız. Şikayet ettiğiniz profili inceledik ve Topluluk Standartlarımızdan herhangi birine aykırı olmasa da profilin veya profilde paylaşılan bir şeyin sizi rahatsız edebileceğini anlıyoruz. Facebook’ta görmek istemediğiniz şeyleri görmekten kaçınmanıza yardımcı olmak istiyoruz.
  Bu profilde veya başka bir profilde özellikle incelememiz gerektiğini düşündüğünüz bir şey varsa, profilin tamamı yerine sadece o içeriği (ör. fotoğrafı) şikayet edebilirsiniz.
  Yukarıdaki listeden ayrıca Gülgün Kırgız ile iletişiminizi kesmek için kendisini engelleyebilir, arkadaşlarınız arasından çıkarabilir ya da takibi bırakabilirsiniz. Haber Kaynağınızda gördüklerinizi kontrol etme hakkında daha fazla bilgi almak için Yardım Merkezi’ni ziyaret etmenizi tavsiye ederiz. Bir kişinin, grubun veya Sayfanın sürekli olarak görmek istemediğiniz şeyler paylaşması durumunda, kendilerinin gönderilerini görme sıklığınızı sınırlamak veya onları Facebook deneyiminizden çıkarmak isteyebilirsiniz.
  Bu seçeneklerin tüm durumlarda geçerli olmadığının farkındayız, dolayısıyla göz atmamız gerektiğini düşündüğünüz başka bir şey görürseniz lütfen bize bildirin.

   • Aynen tarif ettiğiniz yöntemle şikayet ettim ama malesef hesap yine kapanmadı eminmisiniz bu yöntemin etkili olduğundan veya kapanması için aynı yöntemle baya bi kişinin şikayet etmesimi gerekli anlamadımki 😑

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir