CCNA sertifika programı


CCNA sertifika programı, Cisco’nun ağ teknolojilerine girişteki en temel eğitim programı. Aslında CCNA eğitimi ile birlikte ağ temelleri, IPv4, IPv6, switching ve routing hakkında temel bilgiler ediniyorsunuz . Tüm bu konuları öğrendiğinizde kolaylıkla CCNA sertifika sınavına girerek sertifikanızı temin edebiliyorsunuz. CCNA sertifikası, network veya telekomünikasyon sektöründe kariyerinize başlamak için sizin için mükemmel bir adım demek. Bu sertifikayla birlikte pek çok kurumsal firmanın network birimlerinde Sistem ve Ağ Uzmanlığı pozisyonlarında çalışmaya başlayabiliyorsunuz. Günümüzdeki iş ilanlarının çoğunda network(ağ) uzmanlığı pozisyonlarında CCNA neredeyse bir ön koşul olarak aranıyor.

Çoğu popüler ağ teknolojisi eğitiminde olduğu gibi Türkçe kaynak bulmak CCNA için de neredeyse imkansıza yakın. Online ağ eğitimlerine yeni bir soluk getiren Networkel, İngilizce eğitimleriyle olduğu kadar Türkçe eğitimleri ile de öne çıkıyor. Sitede online CCNA eğitim videoları mevcut. 52 videodan oluşan Türkçe CCNA eğitimi  200-125 (Yeni CCNA) sertifikasyon sınavına hazırlanmanız gereken tüm konuları kapsıyor. Eğitimin kapsadığı 4 ana müfredat aşağıdaki gibi :

1- Ağlara Giriş

2- Routing ve Switching Esasları

3- Ağları Ölçeklendirme

4- Ağları Bağlama

Eğitimi detaylı inceleyip “konular” sekmesine tıkladığınızda görebileceğiniz gibi, bazı derslerin sonunda uygulama becerinizi geliştirmek için mükemmel laboratuvar egzersizleri var. Bu egzersizler, router ve switch cihazları hakkında deneyim sahibi olmak konusunda size yardımcı olacak.

Kursun en büyük avantajı ise CCNA eğitim videolarının dizüstü, tablet, cep telefonu vb. gibi herhangi bir cihazla istediğiniz herhangi bir yerden izleyebiliyor olmanız! Derste bir konuyu anlamadığınız takdirde, videoyu kolayca geri sarabilir ve o parçayı tekrar tekrar izleyebilmek sizi büyük bir dertten kurtarıyor.

Herhangi bir ön ağ bilgisine sahip olmaksızın elde edebileceğiniz bu eğitimde size her konu detaylı olarak sıfırdan anlatılıyor. Yapmanız gereken tek şey laboratuar bölümleri için PacketTracer veya GNS3’ü bilgisayarınıza yüklemek ve ardından keyifli bir şekilde uygulamaları yaparak pratik beceri kazanmak.

Siz de kariyerinize network uzmanı (ağ) olarak devam etmekistiyorsanız , Türkiye’nin neresinde olursanız olun,  Networkel CCNA eğitim videoları ile kolaylıkla bunu başarabilirsiniz. Kursa erişmek için aşağıdaki linki tıklayabilirsiniz : Network Eğitimi

Networkel deki bir başka kurs da Cisco’nun profesyonel düzeydeki sertifika programı olan CCNP’ye ait. CCNP (Cisco Certified Networking Professional) sertifikasına sahip çalışanlar günümüzde çok iyi maaşlar ile şirketlerin IT departmanlarındaNetwork Mühendisi ünvanı ile kendilerine iş bulabiliyor. Türkçe CCNP eğitimi için ise Networkel’i ziyaret edip CCNP kursu linkini takip edebilirsiniz.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.