Canon LV-S300 Projeksiyon Hakkında Ön İnceleme


Bu yazımızda sizlere piyasada oldukça fazla  tercih edilen ve hesaplı fiyata satılan Canon’unLV-S300 Projeksiyon cihazı hakkında detaylı bilgiler vermeye çalışacağız. Hayatınızda ilk defa yeni bir projeksiyon alacaksanız öncelikle detaylı bir şekilde araştırmanızı tavsiye ediyorum aksi taktirde kullanacağınız zaman bir takım sorunlarla karşı karşıya kalabilirsiniz.

Standart olarak bir projeksiyon cihazı işlevsel olarak piyasa içerisinde yer alan tüm cihazlar standart olarak aynı işlevi yapmaktadır fakat her hangi bir teknik sorunla karşı karşıya kaldığınız zaman ilgili firmadan destek alamadığınız taktirde veya cihazınızın ışık ömrü bittiğinde değişim yapılmadığı zaman o cihazınızı kurtarma şansınız çok yoktur bu nedenle öncelikle kaliteli markalara yönelmenizde tavsiye var.

Canon’un üzerinde çalıştığı ve piyasaya sunduğu yeni LV-S300 projeksiyon cihazı yaklaşık olarak 2.5KG değerinde ağırlığa sahip olduğundan oldukça kolay bir şekilde istenilen noktaya taşınabilmektedir. Bu özellikleriyle çok fazla sayıda farklı oda da ve ortamda kullanabilecek iç direnç yapısı yüksek isteyen kullanıcılar, işletmeler veya okullar için oldukça uyumlu bir tercih olacaktır. Cihaz üzerinde yer alan doğrudan kapatma özelliği sayesinde projeksiyon perdesinde yansıtılan görüntüyü ortadan kaldırabilir ve fişini çektiğiniz taktirde hızlı soğuma sistemiyle yanınızda rahat bir şekilde taşıyabilirsiniz.

SVGA yani 800 x 600 PX değerindekiçözünürlüğü ile karşımıza çıkan cihaz kullanıcıların toplantı odaları veya sınıf içerisinde oldukça etkili görüntüler elde etmelerine yardımcı olacak nitelikte. Projektörün 3.000 lümen parlaklığı ve 2300:1 Kontrast oranı kompakt bir cihaza göre çok daha üst seviyede yer alırken DLP teknolojisi ile keskin ve doğru görüntüler elde etmenize yardımcı oluyor. 1×1 yakınlaştırma lens ile projektörü konumlandırırken diğer projeksiyon cihazlarına nazaran çok daha esnekliğe sahip oluyorsunuz.

Tasarruf modu ile yaklaşık 6.000 saate kadar uzatılan 5.000 saatlik lamba ömrü toplam sahip olma maliyetlerini de beraberinde azaltıyor. Tasarruf modu enerji tüketimini 275W derecesine kadar azaltır. Projektör, Bekleme modundayken1W’den çok daha az enerji tüketiminde bulunur.

Canon LV-S300’in Diğer Özellikleri

  • Çözünürlük: 800 x 600 Çözünürlük
  • Parlaklik: 3000 AnsiLumen
  • Kontrast: 2200:1 Kontrast
  • S-video : Mini-Din 4 pin *1
  • KompozitGirişi : 1 x RCA
  • Teknoloji : DLP
  • Lamba Ömrü : 5000 saat

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir