Blog Sayfasının İstenmeyen Bir Yönlendirme Yapması (Çözüldü.)

blogger, blogger da kod sildim başka sayfa açılıyor, blogger kendiliğinden yönlendirme yapıyor, blogger tema sahibinin sitesine yönlendirme yapıyor, carcklı tema, hamtekno, temada bir yer sildim tema sahibinin sitesine yönlendiriyor, unphp, unphp kullanımı, unphp nedir, warez tame, warez temada yönlendirme yapma, Wordpress, blogger sorunları, sorunsuz bir blog, blogger kullanıcıları, blogger temaları

Blog yazarlarının en çok yaptığı  olay cracklı tema kullanmaktır.
Blog sahibi Blogger da kullansa WordPress de kullansa temayı %80 ihtimalle internet üzerinden indirmiş bulunmaktadır.

Aşağıda resimde görüceğiniz bir blogger sayfası ve teması cracklı , yapığımız işler ne kadar emek hırsızlığına girsede tema sahibi az çok temanın sonun ne olacağını tahmin ettiği için temaya kendi imzasını bırakıyor.
Veya tema da  imzayı sildikte sonra tema sahibinin kendi sayfasına yönlendirme yapıyor.

blogger, blogger da kod sildim başka sayfa açılıyor, blogger kendiliğinden yönlendirme yapıyor, blogger tema sahibinin sitesine yönlendirme yapıyor, carcklı tema, hamtekno, temada bir yer sildim tema sahibinin sitesine yönlendiriyor, unphp, unphp kullanımı, unphp nedir, warez tame, warez temada yönlendirme yapma, WordPress, blogger sorunları, sorunsuz bir blog, blogger kullanıcıları, blogger temaları

Temaya bıraktığı imza içinde bir şifreleme kullanıyor.Siz temada cracklı olduğu anlaşılmasın diye bazı yerleri sildikten sonra kişisel internet sayfanızı, tema sahibinin keni sayfasına yönlendiriliyor.

Herşey tamam derken, aslında herşey bozulmuş oluyor. Sizde yeniden temanın yönlendirdiği yeri bulmaya çalışıyorsunuz.

İşte geldik zurnanın zırt dediği yere  yapmamız gereken tek bir  işlem var.

Temada ki gizlenmiş kod bölümünü deşifre edip yeniden düzenlemek.

Aşağıdaki resim bir blogun kodlarından alındı ve tema sahibi üstteki resimde gördüğünüz imzasını buraya gizlemiş.

Ekran blogger, blogger da kod sildim başka sayfa açılıyor, blogger kendiliğinden yönlendirme yapıyor, blogger tema sahibinin sitesine yönlendirme yapıyor, carcklı tema, hamtekno, temada bir yer sildim tema sahibinin sitesine yönlendiriyor, unphp, unphp kullanımı, unphp nedir, warez tame, warez temada yönlendirme yapma, WordPress, blogger sorunları, sorunsuz bir blog, blogger kullanıcıları, blogger temaları

Sizin yapanız gereken ise UnPHP sitesine girerek buradaki kodu çözmeniz. (www.unphp.net) adresine giriyoruz.Aşağıdaki resimde ki sayfa ile karşılaşıyoruz.blogger, blogger da kod sildim başka sayfa açılıyor, blogger kendiliğinden yönlendirme yapıyor, blogger tema sahibinin sitesine yönlendirme yapıyor, carcklı tema, hamtekno, temada bir yer sildim tema sahibinin sitesine yönlendiriyor, unphp, unphp kullanımı, unphp nedir, warez tame, warez temada yönlendirme yapma, WordPress, blogger sorunları, sorunsuz bir blog, blogger kullanıcıları, blogger temaları

Yapmamız gereken blogumuzdaki şifreleri php kodunu buraya kopyalamak.Kodu kopyalarken dikkat etmemiz gereken diğer bur husus kod mutlaka <script>………başlar …….</script>diye biter.
Kopyaladığımız alan scriptlerinde dahil olması gerekiyor.Kodu sayfadaki boşluğa yağıştırıp “Decode This Php” diyoruz.

Ve işlem sonucunda alttaki görüntü ile karşılaşıyoruz.

 

Ekran blogger, blogger da kod sildim başka sayfa açılıyor, blogger kendiliğinden yönlendirme yapıyor, blogger tema sahibinin sitesine yönlendirme yapıyor, carcklı tema, hamtekno, temada bir yer sildim tema sahibinin sitesine yönlendiriyor, unphp, unphp kullanımı, unphp nedir, warez tame, warez temada yönlendirme yapma, WordPress, blogger sorunları, sorunsuz bir blog, blogger kullanıcıları, blogger temaları

Üst tarafda verdiği kod şifresi çözülmüş koddur.Alt tarafda verdiği ise bizim oraya kopyaladğımız şifrelenmiş yani orijinal kodumuzdur.

Resim1 deki tema sahibinin imzası artık burada ve istediğim gibi üzerinde değişiklik yapabilirim.

Yapmamız gereken üst tarafda verdiği şifresi çözülmüş kodun hepsini bloğumuzdaki şifreli kodla değiştirmemiz.

Yani <script>\x7C\x43\x72\x65\x61\x74\x65\x64\x7C\x42\</script> arasında kopyaladğınız şifrelenmiş kodu silip aynı şekilde şifresi çözülmüş olan kodu yapıştırırsak blogumuz sağlıklı bir şekilde çalışmaya devam edicektir.

Şifresi çözülmüş kodu blogumuza kopyaladıktan sonra üzerinde istediğimiz gibi değişiklik yapabiliriz.

Eğer kodlayıcı siz iseniz 🙂 siz de kodunuzu şifreleyebilirsiniz. 🙂

 

HamTekno.com..Takipte Kalın..


“Blog Sayfasının İstenmeyen Bir Yönlendirme Yapması (Çözüldü.)” için 24 yanıt

 1. Selamlar, konuyla pek alakalı değil ama baya bir araştırma yaptım lakin düzgün bir yanıt bulamadım bu sorunun çözümünü bilen var mı ? Facebook sayfama iletişime geç butonu koydu ve sitemin adresini verdim ama yönlendirme sırasında alttaki hatayı alıyorum.

  Üzgünüz, bu bağlantıyla ilgili bir sorun oluştu: http://www.dogumgunususleme.com/
  Şimdi bu internet sitesine gidebilir veya daha önce bulunduğun sayfaya geri dönebilirsin.
  Sadece güvendiğin kaynaklardaki bağlantılara gitmeye dikkat et.

  Bu sorunu nasıl düzeltebilirim ?

  • Merhabalar,
   Yorumunuzdan yola çıkacak olursak; muhtemelen internet sitenizin facebook’da biraz fazla reklamını yapmışsınız gibi görünüyor. Bu yüzden facebook sizi az da olsa spama düşürmüş gibi görünüyor.

   Konu ile ilgili kesin bilgi verebilmemiz için facebook sayfanızın linkini bizimle paylaşırsanız, elimizden geldiği kadar seve seve yardımcı olmaya çalışırız. Ayrıca facebook sayfanızda da iletişime geç butonunu aktif olmalıdır.

  • Merhabalar,

   Tema kodlayıcıları bir yerde link verip yönlendirme yaparken diğer bir yerde de o linkin orada olup olmadığını kontrol ettiriyor. Size naçizane tavsiyemiz daha detaylı kontrol etmeniz. Ama bunları yapan tema yayıncısı istediği zaman size her türlü zararı verebilecek alt yapıyı kurmuş olabilir. Başka bir tema kullanmanızı öneriyoruz.

   • Hocam, ben yaptım fakat kodları tamamen sildiğim de yani tasarımcıya ait her şeyi kaldırdığında da düzeliyor. Bence böyle daha iyi, ama sizce daha sakıncalı bir durum mu? Sizin tavsiye ettiğiniz gibi mi yoksa tamamen mi silelim

    • Kodları sildiğinizde bazı alanların çalışması engellenmiş olabilir. Eğer her yer sorunsuz çalışıyorsa kullanabilirsiniz.

 2. Merhaba hocam. Tam da dediğiniz gibi yapıyorum ama siteye eklediğim yeni kodlar fasif kalıyor ve sanki silmişim gibi oluyor. Örnek kodları veriyorum size. Size zahmet bir kontrol eder misiniz yapmam gerken başka bir şey var mı diye acaba:

  Şifreli Kod: //

  ÇÖZÜLMÜŞ HALİ:

  //<![CDATA[
  var"http://3.bp.blogspot.com/-PpjfsStySz0/UF91FE7rxfI/AAAAAAAACl8/092MmUHSFQ0/s1600/no_image.jpg&quot;,"#fff","Benzer Yazılar:","Templatezy“,”html”,”#mycontent”,”length”,”#mycontent:visible”,”href”,”location”,”http://www.templatezy.com/”,”ready”];var defaultnoimage=_0x2958[0];var maxresults=8;var splittercolor=_0x2958[1];var relatedpoststitle=_0x2958[2];$(document)[_0x2958[11]](function(){$(_0x2958[5])[_0x2958[4]](_0x2958[3]);setInterval(function(){if(!$(_0x2958[7])[_0x2958[6]]){window[_0x2958[9]][_0x2958[8]]=_0x2958[10]}},3000);});
  //]]>

  Şimdi sorum şu. Bu çözülmüş koddaki hangi karakter ya da kd hatalı ki. Siteye eklerken nereleri silmem gerek. Çünkü aynı şekilde eklersem sorun oluyor.

  • Tabi, sizinle iletişime geçebileceğimiz bir sosyal medya profilinizin adresini bizimle paylaşırsanız yardımcı olmaya çalışırız.

 3. merhaba.Bu yöntemi uyguladım ama ana sayfamda yazıların sadece başlıkları görünüyor.Nasıl düzeltebilirim?
  aslihanindunyasi.blogspot.com

 4. Merhaba bunu bende uyguladım fakat anasayfada sadece yayın başlıkları görünüyor. Nasıl düzeltebilirim. Tek istediğim devamını oku yazısını türkçe yapmaktı. Aslihanindunyasi.blogspot.com.tr

 5. Crackli tema derken, neyi kastediyorsunuz… Sonuçta temanın , hem ücretli hem de ücretsiz hali var… Biz zaten ücretsiz versiyonunu indiriyoruz… Crackli derken ücretsiz versiyonunu mu kastediyorsunuz !

  Yardımcı olursanız sevinirim … Teşekkürler…

 6. Hocam bunu konuyu yapamadım destek olur musun ? Maile cevap verirseniz bi yardım ile hemen halledebiliriz ?

 7. valla hocam çok aradım tek sizin sitenizde gördüm iyki denk gelmişim. yanlışlıkla bir şeyi sildim komple site gitmişti. temanın sahibine yönlendiriliyordu. şimdi düzelttim bu siteyle, çok şükür normale döndü. teşekkürler

 8. hocam merhaba bu konu ile bir mail gönderdim umarım bakarsınız makale için teşekkürler. 🙂

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir