App Store’dan Geri Ödeme (Para İadesi) Nasıl Alınır?


Apple, geçtiğimiz yıl içerisinde yanlışlıkla alınan öğeler için geri ödeme sistemini devreye sokmuştu. Kullanıcılar memnun kalmadıkları öğeler ve yanlışlıkla satın alınan öğeler için geri ödeme alabiliyordu. Ailesinden izinsiz küçük çocuklar oldukça sık öğe satın alımı gerçekleştirdiği için bu özellik oldukça gündeme gelmeye başladı. Bugün sizler için yanlışlıkla satın aldığınız ve memnun kalmadığınız öğeler için geri ödeme alma işlemini ele alıyoruz.

App Store’dan Para İadesi Nasıl Alınır?

  • Öncelikle buraya tıklayarak Apple Sorun Bildirme sayfasına giriyoruz.
  • Öğeyi satın aldığınız Apple Kimliğiniz ile Sorun Bildirme sayfasına giriş yapınız. Giriş yaptıktan sonra son 2 ay içerinde App Store’dan satın aldığınız uygulamalar, oyunlar, kitaplar, müzikler ve filmler listelenecektir.
  • Daha sonra geri ödeme almak istediğiniz uygulama alanında bulunan Sorun Bildir bölümüne tıklayınız.
  • Tıkladıktan sonra karşınıza seçenekler gelecektir. Burada neden para iadesi almak istediğinize dair size en uygun seçeneği seçiniz.
  • Seçeneği seçtikten sonra “Bu Sorunu Açıklayın” kısmında İngilizce ile ufak bir açıklama yazmanız gerekecek. Buraya açıklama yazmak için üst düzey İngilizce bilmenize gerek yok. Kabaca “I didn’t want to buy the app. I request a refund” yazarsanız App Store sizi anlayacaktır.

Apple bildirdiğiniz sorunu dikkate alıyor ve 10 gün içerisinde ödeme yaptığınız kredi kartına para iadesi yapıyor. Ayrıca iade yapıldıktan sonra bu uygulama güncellemelerini yükleyemeyeceksiniz.

 


“App Store’dan Geri Ödeme (Para İadesi) Nasıl Alınır?” için bir cevap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir