Anonytun 2019 F@tih VPN Ayarı Nasıl Yapılır?


Öğrenciler 24 saatinin 8 saatini okulda geçiriyor. Günümüz ihtiyaçları arasında ise internet büyük bir yere sahip. Fakat MEB WiFi hizmetlerini kullanırken bir sürü hizmete erişiminiz kısıtlanıyor. Yalnızca izin verilen sitelere girebiliyorsunuz. Bugün sizler için bu konuyu ele alacağız.

Her ne kadar engellense bile farklı VPN araçlarıyla tüm sitelere erişebiliyorsunuz. VPN araçlarından şuan yalnızca Anonytun uygulaması aktif olarak çalışmaktadır. Bugün sizlere Anonytun uygulaması ile nasıl tüm sitelere erişebileceğinizi anlatacağız. Küçük ayarlar yaparak istediğiniz siteye okulun internetiyle erişebileceksiniz.

 

NASIL YAPILIR?

• Öncelikle buraya tıklayarak gereken uygulamayı indiriniz.
• Ardından üstte bulunan “Settings” yazısına tıklayınız.
• Stealth Tunnel yazısının yanındaki seçeneği aktif duruma getirin.
• Connection Protocol kısmından protokolü “HTTP” olarak ayarlayın.
• Portu 443 olarak değiştirin.
• Sonrasında Payload durumunu aktif hale getirip kaydedin ve aynı sayfada bulunan “EDİT CUSTOM TCP/HTTP HEADERS” butonuna tıklayın ve URL/HOST kısmını www.spotify.com olarak düzenleyip kaydederek ana sayfaya dönebilirsiniz.
• Tekrar üst kısımda seçenekler bölümünden “Toggle VPN” yazısına tıklayın açılan sayfada MTU Size değerini 1500 olarak düzenleyin ve tüm seçenekleri aktif hale getirin.

İşlemlerimiz bu kadar. Ana sayfada bulunan Connect butonuna tıklayarak MEB engeline takılmadan tüm sitelere erişim sağlayabilirsiniz. Bu işlemleri yaparken F@tih ağına bağlı olmanız gerekmektedir.
Eğer F@tih WiFi şifresini bilmiyorsanız ilgili yazımıza ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Okul internetiyle artık erişim engeli olmadan istediğiniz uygulama ve siteye girebilirsiniz. İyi eğlenceler.. 😊


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir