Android Uyumlu Uygulamaları Nasıl Bilgisayardan Kontrol Edebilirim?


Bilgisayarlarınızdan da kolaylıkla Android uygulamalarınızı kullanıp yönetebilir istediğiniz gibi erişim sağlayabilirsiniz. Bugün sizlere kullanımı gayet kolay olan Android Emülatörü uygulaması BlueStacks’ın kullanımını anlatacağız…

Bluestacks Nedir? :

Bilgisayarınızda rahat ve kolay bir biçimde Android işletim sistemini kullanmanıza yardımcı olan bir programdır. Bluestacks tamamen Android işletim sistemi üzerine yazılmıştır.

 

Android işletim sistemi rahatlığında ve aynı şekilde Android cihazdan kullanıyormuşcasına Android ile uyumlu uygulamalar ve oyunları bilgisayarınızdan BlueStacks ile kullanabileceksiniz. Günümüzde bu sistem akıllı tahtalarda da kullanılmaktadır. Bluestacks App Player isimli bu sistem insanlar arasında BlueStacks diye söylenir. Bu sistem Windows XP, Windows Vista, Windows 7, Windows 8 işletim sisteminde ve Mac OSX versiyonunda kullanılabilir.

BlueStacks App Player Kurulumu: Kurulum esnasında dikkat etmeniz gerektirecek bir şey olmamaktadır. Next–> Next–> Finish yollarını izleyerek basit ve pratik bir biçimde kurulumu bitirebileceksiniz. Bu aşama bittikten sonra masaüstüne gelerek BlueStacks`a tıklamanız gerekmektedir. Ardından Google hesabı ekleyerek sisteminizi açmanız gerekmektedir. Tıpkı Android işletim sistemli telefon,tablet kurulumları gibi kurduktan sonra aynı tablet keyfi ile rahatlıkla kullanabileceksiniz.

BlueStacks nasıl kullanılır?:

BlueStacks aynı Android işletim sistemine sahip olan tabletler gibidir.Yukarıdaki işlemleri uyguladıktan sonra istediğiniz gibi Google Play üzerinden uygulama oyun vs. indirebileceksiniz. Aynı zamanda APK dosyaları destekleyen bu müthiş program ile APK dosyaları aracılığı ile uygulamalar indirebileceksiniz ve bu program güncellendikçe gelişmektedir yani yeni güncellemeleri takip etmek program kullanımını rahatlatabilir.

BlueStacks’ı buraya tıklayarak indirebilirsiniz…


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir