29 Yaşlı Kedi Maması


Yaşlı Kedinizin Sağlığı İçin; Yaşlı Kedi Maması
Evlerimizin tatlı ve küçük hayvanları, kediler. Nasıl bizler beslenme konusunda sağlığımıza dikkat ediyorsak, evcil hayvanımız olan kedilerimizin de sağlığını göz ardı etmememiz gerekir. Özellikle de kediniz artık yaşlandıysa! Yaşlı kedi beslenmesinde dikkat edilmesi gerekilen nokta kedinin düzenli aralıklarla beslemesidir. Yaşlı kedi maması seçerken, mutlaka bir uzman tavsiyesi alınması gerekir. Kedinizi öncelikle veteriner hekimine götürüp, ihtiyacı olan besin takviyesinin ne olduğunu öğrendikten sonra, beslenme şekli doğru bir şekilde sağlanmalıdır. Kedilerin 3 tür beslenme yöntemi bulunmaktadır. Bunlar;
• Süresi sınırlı beslenme; kedinin beslenmesi belirli zaman aralıkları dahilinde yapılır
• Sınırsız beslenme; kedinin maması her zaman bir köşede hazır halde beklemektedir
• Öğün tarzı beslenme; kedinin belirlenen sürede ve miktarda aldığı beslenme şeklidir
Veterinerin, sizin kediniz için belirlediği beslenme yöntemini kedilerinize sunmalısınız.
Kedi Tuvaletleri ile Tuvalet Sorununa Son Verin
Kedi sahibi olmanın en zor görülen yanlarından biri olan tuvalet sorunu, artık son buluyor. Kediler için özel olarak hazırlanan açık ve kapalı kedi tuvaletleri ile hem kedinizin tuvalet sorunu ortadan kalkıyor hem de evinizde hijyen sağlanmış oluyor. Kediler de insanlar gibi tuvalet konusunda aslında çekingen hayvanlardır. Bu yüzden onlara özel bir tuvaletin olduğunu gördüklerinde, başka yerleri pisletme gibi bir harekete kalkışmazlar. Kapalı kedi tuvaleti, kumu etrafa dağıtmaması ve kokuyu önlemesi yönünden daha avantajlıdır. Kedinizi tuvalet eğitimine ilk alıştırdığınız zamanlarda ise açık kedi tuvaleti ideal olacaktır.
Kolay ve Pratik Temizlik İçin Kedi Kumları
kedi kumları, tam anlamıyla tuvalet temizliği ve hijyenin konusunda hayat kurtarıcıdır. Kedinin dışkısının topaklanmasını sağlayarak, hem kedi tuvaletinin daha kolay temizlenmesini, hem de evde hijyeni sağlarlar. Pek çok markada üretilen kedi kumu için ince nokta, sizin kedinizin hangi kedi kumunu tercih edeceğidir. Kediden kediye değişiklik göstermekte olan kedi kumlarını deneme yanılma yöntemi ile denemeniz gerekmektedir. Burada size verebileceğimiz tavsiye, ilk olarak küçük paketler halinde kedi kumlarını alıp, kedinizin beğenisine sunmanızdır. Evinizde daha fazla hijyenin sağlanması için, kedi tuvaletlerinin önüne, kedi tuvaleti önü paspası almanızı öneririz.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.