Windows’da Daha Önce Bağlanılan WiFilerin Şifresi Nasıl Bulunur?


Daha önce Windows bilgisayarınızda bağlandığınız WiFilerin şifresini aramaya son! Bilgisayarınıza kaydedilen tüm WiFi şifrelerini artık kolaylıkla bulabilirsiniz. WiFi şifrenizi unuttuğunuzda modem arayüzüne girmenize bile gerek kalmayacak.

 

 

Üçüncü parti yazılım ile de yapılabilecek bu işlemi ek bir uygulama indirmeden de sadece CMD yardımıyla yapabilirsiniz.

CMD ile WiFi Şifresi Bulma

  • İlk olarak Windows+R kombinasyonunu uygulayarak Çalıştır aracını açmamız gerekmekte.
  • Ardından açılan pencereye CMD yazıp Tamam diyin.
  • Komut istemi açıldıktan sonra şu komutu yazmamız gerekiyor: netsh wlan show profiles
  • Ardından ekranda daha önce bağlandığınız tüm WiFi SSID (WiFi adları) listelenecektir. Aradığınız WiFi SSID’ni not edin.
  • Şimdi de şifreyi bulmak için şu komutu yazmamız gerekecek: netsh wlan show profile name=WiFi Adı key=clear   (WiFi adı yerine not ettiğiniz WiFi SSID’yi yazıp enter tuşuna basın)

İşlemimiz bu kadar basit ekranda görmek istediğiniz WiFi şifresi “Security Key” yazısının altında yer alan “Key Content” yazısının karşısında gözükecektir.

Üçüncü parti yazılım yani ek uygulama ile bulmak isterseniz WirelessKeyView uygulamasını indirmeniz gerekecektir. (Uygulamayı buraya tıklayarak edinebilirsiniz.) Programı kurduktan sonra başlattığınızda direk daha önce bağlanılan WiFi adları ve karşılarında şifreleri listelenecektir.

İsterseniz modem arayüzüne erişerek de şuan bağlı olduğunuz WiFi’nin şifresini bulabilir, değiştirebilirsiniz. Modem arayüzüne girmek için 192.168.0.1 veya 192.168.0.0 adresini arama çubuğuna yazabilirsiniz. Değiştirmediyseniz muhtemelen arayüz kullanıcı adı ve şifresi admin olacaktır. Eğer değilse modeminizin altından WiFi kullanıcı adı ve şifrenizi öğrenebilirsiniz.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir