WhatsApp Bilgisayarda Nasıl Kullanılır ?


Tabiki telefonumuzun olmadığı zamanlarda veya yetersiz geldiği zamanlarda  bilgisayara da ihtiyaç duyabiliyoruz. Telefonumuzdaki çoğu uygulamanın bilgisayarımızda da edinmek istememiz çok bilinen bir konudur. Bugün en çok işinize yarayacak uygulamalardan biri olan Whatsapp uygulamasını ele alacağız .

 

WhatsApp Anddroid uygulamasını henüz indirmediyseniz buraya tıklayarak kolaylıkla indirebilirsiniz.  Telefonunuzu yanında bulundurmadığınız veya telefonunuzda bazı gerekli uygulamalar bulunmaması sonucunda ( Microsoft Word gibi yüksek dahili depolama alanı isteyen uygulamalar ) bilgisayardan göndermek istediğimiz dosyayı gönderebiliriz  ve daha kolay bir şekilde Whatsapp Web’e dosyayı resmi veya müziği sürüklemeniz yetecektir. Tabi ki sadece müzik de olmayabilir daha bir çok dosya çeşidini kolaylıkla gönderebilirsiniz. Telefonunuzun klavyesi ve ekranı size küçük geliyor ise buradan kolaylıkla kişi listeniz ile sohbet edebilirsiniz.

Eğer bilgisayarınızda Whatsapp uygulamasını kullanmak ve karşıdaki kişiye dosyanızı vb. bilgisayardan göndermek istiyorsanız şu adımları kullanın. Öncelikle bilgisayarınızın internet tarayıcısına Whatsapp Web yazıyoruz. Aynı zamanda telefonunuzdan Whatsap uygulamasına girip sağ üst köşedeki üç nokta simgesine tıkladıktan sonra oradan Whatsapp Web i seçip internet tarayıcımızdaki QR kodu telefonla okutuyoruz. Artık hazır bir şekilde dosyanızı resimlerinizi ve müziklerinizi karşıdaki kişiye gönderebilir,paylaşabilirsiniz. Böylelikle sizi yüz üstü bırakmayacak bir çözüm bulabilirsiniz . Sesli sohbet yapamazsınız fakat bazı zor durumlarda sizi idare edebilecek bir çözüm yoludur, tabiri caizse hiç yoktan iyidir…


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir