Spotify Çalma Listesi Nasıl Yedeklenir?


Günümüzde tüm işlerimizin dijital ortamdan yapılması nedeniyle verileri yedeklemek büyük önem taşımakta. Peki ya Spotify üzerinden dinlediğiniz şarkıları nasıl yedekleyeceğinizi biliyor musunuz? Bugün sizler için Spotify çalma listenizi nasıl yedekleyebileceğinizi anlatacağız.

Varsayalım ki Spotify hesabınız çalındı veyahut Spotify hesabınız kapatıldı. Uzun süredir kullanıyorsanız haliyle yüzlerce şarkı hesabınız ile birlikte gidecek. Tüm şarkıların isimlerini tek tek hatırlamak da hiç olağan görünmüyor. Fazlasıyla korkunç olan bu durumun üstesinden gelmek yalnızca 2 dakikanızı alacaktır. Bu konuda SPOTMYBACKUP hizmeti bizi bu konuda büyük bir dertten kurtaracak. İşlemlerimiz gayet basit.

Spotify Çalma Listesi Nasıl Yedeklenir?

  • İlk öncelikle tarayıcınız vasıtasıyla Spotmybackup sitesine gidiniz. (Buraya tıklayarak gidebilirsiniz.)
  • Ardından Login With Spotify butonuna tıklayarak Spotify hesabınız ile giriş yapınız. Açılan uyarı mesajını Tamam olarak yanıtlayın.
  • Açılan ekranda kullanıcı adınız, playlist sayınız ve şarkı sayınız gözükecektir. Burada Export butonuna tıklayarak .json uzantısında çalma listelerinizi yedekleyebilirsiniz. Bu işlemleri uyguladıktan sonra çalma listeleriniz yedeklenmiş olacaktır.

Unutmayın! Bu hizmet şarkılarınızı otomatik olarak yedeklemez. Yalnızca siz yedeklemek istediğiniz takdirde giriş yapıp Export butonundan manuel olarak yedekleyebilirsiniz.

Çalma Listesi Yedeği Spotify’a Nasıl Yüklenir?

  • Spotmybackup sitesine giriş yapın ve gelen uyarıyı Tamam olarak yanıtlayın
  • Ekranda bulunan Import butonuna tıklayarak .json uzantılı yedeğinizi yükleyiniz. Şarkılarınız giriş yaptığınız hesabınıza otomatik olarak eklenecektir.

 

Keyifli şarkılar.. 😊


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir