Nem Coin Nedir?


Nem (XEM) 2015 yılında piyasaya sürülen bir Blockchain platformu ve kripto para birimidir. Nem diğer para birimlerinden farklı olarak kendi orijinal kaynak kodu vardır. Bu kripto para Blockhain sisteminde yeni düzen getirmiştir. Bu düzenle birlikte daha farklı kullanışlı teknolojisini de kendisiyle birlikte getirdi. Örneğin farklı bir algoritma olarak faaliyet göstermektedir. Kullanmış olduğu algoritma türü POI’dir. POİ algoritması sonraki kullanıcının bloğunu hesaplayarak kullanıcı belirlemeye yardımcı olmaktadır. Kendisiyle birlikte getirmiş olduğu yeni algoritma yalnızca para giderlerini değil bütün gelir giderleri dikkate alarak çalışır. Bu çalışma mantığıyla da blok hesaplama şansını adil olarak dağılımını garanti etmektedir. Bu para birimin gelişiminde ve dağıtımında yardımcı olan bütün kullanıcılara belirli ödüller vermektedir. Blok üretimlerin ortalama süresi bir dakika olarak geçiyor. Nem kullanıcılarına farklı mesajlaşma türlerini de sunmaktadır. Bu türler; şifrelenmiş, şifrelenmemiş ve hex olarak bulunmaktadır. Bu cüzdanların kullanımları çok kolaydır. Ve cüzdanlarınıza Xem yazılımını yüklemek yalnızca üç dört dakikanızı almaktadır. Yazılım türleri olarak Windows, MacOS ve Linux işletim sistemlerinde çalışan versiyonları bulunmaktadır.

NEM (XEM)’in Özellikleri

Mevcut olan bir projenin parçası değildir. Başlangıç olarak müşterilerin ihtiyaçlarını düşünerek mevcut Blockchain’in olumlu veya olumsuz yanlarını analiz ederek inşa edilmiştir. NEM, güvenlik için iki farklı uygulama katmanı olarak çalışmaktadır. Bu iki katman (sunucu ve istemci) olarak adlandırılmaktadır. NCC’ler tüm Blockhain’i indirmeden yapmış olduğunuz işlemleri kaydetmek için NIS’e güvenli bir şekilde bağlanmaktadır. Kullanıcılarına bu yöntem ile daha iyi bir deneyim sunmaktadır. Test teknolojisi TDD metodolojisi altında geliştirildi. Bu metodoloji gereksiz kodları önlemek için önceden tanımlanmış olan gereklilikleri karşılamak üzere kodlanmıştır.

XEM Tasarrufu

Önem Kanıtı POI algoritması ile fikir birliğine ulaşmanın bu yeni yolu ile düğümlerin büyük enerji tüketen makinelerin olmasına artık gerek yok. Özellikle de büyük bir bölümü portföyden bağımsız olarak çalışmasıdır. NEM’in diğer bir gücü de ortalama blog zamanı 1 dakika altında olmasıdır. Bu zaman Bitcoin’e kıyasla 10 kat daha düşük olarak çalışmaktadır. Bu sebeple NEM daha fazla işlemi daha kısa bir sürede çalıştırabilir ve doğrultabilir. NEM Coin nedir sizlere açıklamaya çalıştık, umarız sizleri bilgilendirebilmişizdir.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir