Konum Nasıl Atılır? WhatsApp’ta ve Web’de Canlı Konum Paylaşımı Nasıl Yapılır?


Bugünkü ele aldığım konu,konum nasıl atılır ve WhatsApp, internet ortamında canlı konum paylaşımı. Öncelikle konum atmak için konum attığınız kişiye güveniniz olması lazımdır aksi takdirde büyük sorunlara yol açabilir, yani konum atmanın ilk önceliği karşıdaki kişiyi  tanımak güvenilir olduğunu bilmektir. Şimdi geçelim asıl konumuza;

Konum günümüzdeki en büyük nimetlerden biri, konum atmayı bilmezsek büyük bir nimetten faydalanamayız . Gerek evdeyken , gerek bir siparişte, gerek Letgo uygulamasında alım satışlarda… (Yüklemek için buraya tıklayınız.)

 

WhatsApp’ta Konum Atma

  1. Öncelikle bir sohbet açın.
  2. Ataş simgesine dokunun.
  3. Konum seçeneğine tıklayın,konumunuzu seçin.
  4. Gönder simgesine dokunun.

Google’da Konum Atma

Aynı WhatsApp’da olduğu gibi Google Haritalar uygulamasına giriyoruz. Eğer bu uygulama sizde bulunmuyor veya bir şekilde silinmiş ise hiçbir platformda konum atma özelliğini kullanamazsınız veya sıkıntı çekersiniz. (Google Maps İndirmek İçin Buraya Tıklayınız)

  1. Yükledikten sonra sağ köşedeki mavi topa tıklıyoruz.
  2. Konumunuzu paylaşın seçeneğini seçtikten sonra paylaşabilirsiniz.

Messenger’da Konum Atma

 Messenger uygulamasında konum atması diğer platformlardan çok daha kolaydır.Messenger’ın kullanıcı sayısı azaldığı için bu özelliği çoğumuz bilmiyoruz,bu çok büyük bir eksikliktir,halbuki  Messenger’in birçok özelliği whatsapp’tan daha iyi. Peki nasıl yapılır?

  1. Bir sohbet açın.
  2. Sohbetteki sol köşedeki + simgesine tıklayın.
  3. Konum butonuna tıklayıp konumunuzu seçip hiç sıkıntı çekmeden direk atabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir