iPhone’daki WhatsApp Yedeği Nasıl Android’e Aktarılır?


Yeni telefon alır almaz kurduğumuz ilk uygulama şüphesiz WhatsApp. WhatsApp’da çeşitli özellikler olmasına rağmen hala yedekleme konusunda stabil bir çözüm bulunabilmiş değil. Örnek vermek gerekirse Android’den iOS’a veya İOS’dan Android’e geçince yedek transferi yapılamayınca mecburen tüm verileriniz yok oluyor. Bugün sizler için iPhone cihazınızdaki WhatsApp verilerinizi nasıl Android cihaza aktarabileceğinizi anlatacağız…

Sohbetleri aktarmak için kullanacağımız uygulama dr.fone – Restore Social App. Bu uygulama ile Android veya İOS WhatsApp yedeğini istediğiniz cihaza aktarabiliyorsunuz. Ayrıca bu uygulama veri transferi konusunda da bir çok yarar sağlamaktadır.

Windows için dr.fone – Restore Social App uygulamasını indirmek için buraya tıklayınız. (For İOS)

Mac için dr.fone – Restore SocialApp uygulamasını indirmek için buraya tıklayınız. (For İOS)

iPhone’dan Android’e Whatsapp Verileri Nasıl Aktarılır?

  • Öncelikle indirdiğimiz aplikasyonu başlatıp araçlar bölümünden Restore Social App butonuna tıklıyoruz.
  • Ardından iPhone’unuzu bilgisayarınıza USB kablosu ile bağlayıp sol menüden WhatsApp’a tıklayın.
  • Açılan ekranda Transfer WhatsApp Messages seçeneğini seçip verileri aktaracağımız Android cihazımızı da USB ile bağlıyoruz. Sonrasında aşağıdaki gibi bir görüntüyle karşılaşacaksınız.
  • Transfer butonuna basıp aktarma işlemini başlatıyorsunuz. Aktarma süresince cihazlarınızın bağlantısını kesmemelisiniz.

İşlemlerimiz bu kadar. Aktarma işlemi bitince eski iPhone cihazınızdan yeni Android cihazınıza WhatsApp sohbetleriniz aktarılacaktır.

Bir sonraki yazımızda görüşmek üzere… 🙂


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir