iPhone ile Bitcoin Mining Nasıl Yapılır?


Günümüzde en yaygın olarak kullanılan kripto para birimi bitcoin, tüm insanların ilgisini çekmeye başlamış durumda. Hatta öyle ki insanlar bilgisayarları ve miner cihazları ile madenciliğe başladılar bile. Peki ya bu madencilik işlemlerini iPhone cihazınız üzerinden yapabilseydiniz nasıl olurdu? 

 

 

 

Bugün sizler için iPhone cihazlar ile bitcoin madenciliği nasıl yapılır onu ele alacağız.

iPhone Cihaz ile Bitcoin Madenciliği Nasıl Yapılır?

(En başta bizlere geliştirici özellikli Apple kimliği ve Mac bilgisayar gerekiyor. )

  • XCode uygulamasını Mac App Store’dan yükleyin ve apple kimliğiniz ile giriş yapın.
  • Cihazınızı Mac’e bağlayın. (Cihazınızı güvenilir cihaz olarak ayarladığınızdan emin olun.)
  • İOS App Signer ve MobileMiner.ipa dosyalarını Mac cihazınıza indirin. (İOS App Signer edinmek için buraya, MobileMiner.ipa edinmek için buraya tıklayabilirsiniz.)

  • Yukarıda bulunan görselde olduğu gibi gerekli parametreleri doldurarak yeni bir XCode projesi oluşturun.
  • İOS App Signer’ı çalıştırın ve XCode projesinden MobileMiner.ipa dosyasını seçin. Ardından imzalama sertifikası ve hazırlama profilini seçip “Başlat” butonuna tıklayın. Daha sonra oluşturulan ipa dosyasını masaüstünüze kaydedin.
  • XCode uygulamasını açın ve menü çubuğunda yer alan Pencereler seçeneğindeki Aygıtlar ve Simülatörler kısmında cihazınızı seçin. Yüklü uygulamaların altında bulunan “+” simgesine tıklayıp MobileMiner.ipa dosyasını seçin. İşlem sorunsuz bir şekilde gerçekleştiyse MobileMiner uygulaması cihazınızın giriş ekranında yer alacaktır.
  • Burdan sonra ise Ayarlar/Genel/Profiller ve Cihaz Yönetimi adımlarını izleyerek Geliştirici Uygulaması altından profilinizi seçin. Uygulamanın problemsiz çalışması için Güven butonuna dokunun.
  • Son olarak ise yüklenen uygulamanızı açın ve bitcoin mining işlemi için gerekli kısımları dilediğinizce doldurun. Bu işlemden sonra ise iPhone cihazınızda Bitcoin madenciliğine başlayabilirsiniz…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir