İnsan Sağlığı Hakkında


Sağlığımız yerindeyken aslında hiç hastalanmayacakmışız gibi hissediyoruz. Oysaki sağlık hiç şakaya gelmeyen ne zaman ve nasıl bizi etkileyeceğini bilmediğimiz hayatımızı değiştiren ya da son bulmasına sebep olan etkilerle ortaya çıkabilmektedir.

Sağlığımız yerindeyken yaşantımıza, yediğimize, içtiğimize dikkat etmeyerek hareketsiz yaşam seçerek birçok hastalığa davetiye çıkardığımızın farkında olmuyoruz. Genetik yatkınlar sebebiyle bile birçok hastalık beklide bizi bekliyor. Bu yüzden sağlıklı yaşamak için sağlığın kıymetini bilmemiz gerekir.

Genetik yatkınlığa bağlı birçok hastalık bulunmaktadır. Sebebi bilinmeyen birçok hastalık kalıtsal yatkınlığa bağlanmaktadır. Anne ya da babadan gelen genler kalıtsal hatalıklarında çocuklara geçmesine sebep olmaktadır.

Öz anne ve babanın DNA yapısı bazı durumlarda büyük önem teşkil etmektedir. Babalık testi ile ölçümlenen DNA uyumu incelenerek % oranında öz baba tespiti yapılabilmektedir. Bu test istenilen zamanda istediğiniz gibi yaptırabileceğiniz bir test değildir, ancak bazı durumlarda doktor raporu ya da mahkeme kararı ile yapılabilmektedir.

Babalık testi ile bir çocuğun babasıyla aynı DNA yapısına ait olup olmadığı tespit edilir. Genellikle şüphe duyulan durumlarda yapılan bu test bir mahkeme kararının olmasıyla yapılabilmektedir.

Annelik testi de yine aynı şekilde DNA incelemesi için, karar doğrultusunda yapılabilmektedir.

Çocuklarımıza geçen DNA mız sebebiyle birçok hastalığı ya da sağlık sorununu da aktarabiliyoruz. Bu sebeple sağlıklı yaşamak hem bireysel hem de çocuklarınız için önemlidir. Mesela sürekli alkol kullanan bir baba, sperm hücreleri ve DNA yapısındaki alkol bağımlığını çocuğuna aktarabilmektedir. Bu çocuğum bağımlı olacağı anlamına gelmiyor, ancak karaciğer zayıflığı ya da alkole alışkanlığı bulaştırıyor.

Annelik testi ve babalık testinden bahsetmişken bu özel testleri her hastane ya da tıp merkezinde yaptırmanız mümkün değildir. Özel ve ileri teknoloji cihazla yapılan bu test için Galata Tıp Merkezini güvenle tercih edebilirsiniz.

Hastane kadar doktorların, doktorlar kadar tüm ekibin sağlık açısından önemi büyüktür. Hastaneye girdiğiniz andan itibaren muayene tahlil tetkik sonuç gibi tüm detayların doğruluğu ve güvenilirliği şüphesiz olmalıdır. Galata Tıp merkezi en ileri teknoloji cihazları ve profesyonel uzman ekibiyle sizlere en iyi hizmeti vermektedir.

Detaylı incelemek ve sağlığınız için genel kontrollerinizi yaptırmak için http://www.galatatip.com.tr/ adresini ziyaret edebilirsiniz.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.