Gününüzü En İyi Şekilde Planlamanın Yolu

, Gününüzü En İyi Şekilde Planlamanın Yolu, google takvim, google takvim indir, google takvim paylaşımı, hamtekno, google takvim kullanımıo, google takvim nasıl kullanılır, google takvim kullanımı, google takvimi paylaşma, günümüzü kolaylaştıran icatlar, günümüzü plan, günümüzü planlama, bir günümüzü nasıl planlarız, günümüzü nasıl planlarız

Ücretsiz Google Takvim’in nasıl daha faydalı ve nasıl daha etkili bir şekilde kullanabileceğinizi anlatıyoruz.

Google Takvimden en iyi şekilde yararlanmak.
2006 yılında hayatımıza giren Google Takvim, bu süre zarfında gelişmeler kaydederek, güzel özellikleri barındırıyor.
Üstelik Google servisler ile uyumlu çalışabilen Google Takvim,kolayca kullanılabilecek bir arayüze sahip.

Hatırlatıcılar
Takviminizi güncel tutmak oldukça kolay ama bu sadece takvim kullanımının yarısını oluşturuyor.
Çünkü eklediğiniz planlarını da unutmamak gerekiyor, her şey eklemekle bitmiyor birde bunları faaliyete geçirmekte var.
Bu yüzden yaklaşan randevu veya etkinliğiniz olduğunda takvim sizlere mail atabilir veya unutmamanız için telefonunuza mesaj atabilir.
Yaklaşan etkinliklerinizin size mesajla bildirilmesini istiyorsanız, Takvim ana ekranının sağ üst köşesinden (klasik her google servisinde olduğu gibi)Çark simgesine tıklayıp ayarlar’a girin. “Mobil kurulum” sekmesine tıklayarak, orda bulunan kutucuğa telefon numaranızı yazın.

Çoklu Takvim
Bir diğer özellik ise çoklu takvim, tek bir google hesabıyla birden fazla takvimi yönetmek mümkün. Böylelikle aynı gün veya aynı hafta içinde olan randevularınız da karışmayacaktır.
Ayrıca sizde takvimlerinizi iş arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz veya tam tersi iş arkadaşlarınız sizinle takvimini paylaşabilir. Sizde iş arkadaşlarınızın etkinliklerine göz atabilirsiniz.

Kurumsal bir şirkette çalışıyorsanız, bu şirkette Google takvim kullanıyorsa; Ayarlar > takvim ekranından kendinize özel bir takvim oluşturabilir. Bu oluşturduğunuz takvimi sadece kendinizde görebilirsiniz. Eğer oluşturduğunuz takvimi sadece kendiniz görmek istiyorsanız, “Takvimi paylaş” sayfasındaki “Bu takvimi başkalarıyla paylaş ” seçeneğinin işaretlenmiş olmamasına dikkat edin.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir