GetContact Uygulamasından Numara Nasıl Silinir?


Bir kullanıcının sizi rehbere ne diye kaydettiğini görmenize olanak sağlayan uygulama GetContact son günlerde ülkenin bitki örtüsü haline geldi. Bilindiği üzere rehberinizi reklam şirketlerine satma skandalı da ortaya çıktı. Haliyle kullanıcıları da uygulamadan numarasını nasıl silebileceği üzerine araştırmalar yapmaya başladı. Biz de sizler için bugün GetContact uygulamasından numaranızı nasıl silebileceğinizi anlatacağız…

 

Bu yazının yayınladığı an itibariyle toplam 4 milyar 162 binden fazla telefon numarasını elinde barındırdığı biliniyor. (Bu sayı, GetContact resmi sitesinde bulunan sayaçtan alınmıştır.)

 

GetContact uygulamasından numaramı nasıl sileceğim?

  • İlk olarak buraya tıklayarak resmi GetContact uygulamasının resmi sitesine gitmeniz gerekiyor. (BTK tarafından güvenlik tedbiri uygulanmış olup erişim engeli koyulmuştur. Eğer erişim engeli koyulmadan önce numaranızı hala sildirmediyseniz ve şu an sildirmek istiyorsanız VPN ile siteye giriş yapmanız gerekecektir.)
  • Ardından robot olup olmadığınızı kontrol etmek amaçlı bir güvenlik işlemi sizleri karşılıyor. Burada I am not robot butonuna tıklayınız.
  • Daha sonra Unlist butonuna tıkladığınız anda site size emin olup olmadığınızı soruyor. Burada ok seçeneğine tıklayınız.
  • Buradan sonra sizleri Facebook Verify sayfası karşılıyor. Facebook ile onayladığınızda eğer Facebook’a kayıtlı numaranız GetContact datasında mevcut ise numaranız datadan siliniyor. Eğer onaylanmazsa sizden telefon numaranızı istiyor.
  • Numaranızı girdikten sonra size onay için sms gönderiyor. Smsde yer alan kodu girince de 24 saat içerisinde numaranızın sistemden silineceği bilgisi veriliyor.

 


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir