DOCX Uzantılı Dosyalar Nasıl Açılır? (2 Farklı Yöntem)


Bildiğiniz üzere Windows, Microsoft Word uzantısı olarak geçmişte doc kullanıyorken günümüzde docx uzantısını kullanıyor. Haliyle uzantıları açmak da windows sürümü ile doğru orantılı ilerliyor. Yani şuan eski Windows sürümünde docx uzantılı dosyayı açmak isterseniz bunu başaramazsınız. Bugün sizler için docx uzantılı dosyaları açmak için herhangi bir uygulama indirmeden kullanabileceğiniz 2 farklı yöntemi anlatacağız.

Alternatif Aplikasyon Yükleyerek Docx Uzantılı Dosyaları Açma

Microsoft Office Suites satın almaya gerek kalmadan alternatifi Kingsoft Office, LibreOffice, OpenOffice uygulamalarını ücretsiz indirerek de doc ve docx uzantılı dosyaları görüntüleyebilir ve düzenleyebilirsiniz. Ayrıca dilerseniz Kingsoft Office ile doc ve docx uzantılı dosyalar oluşturabilirsiniz.

Dosya Uzantısını Değiştirerek Dosyaları Açma

Açıkçası bu yöntemin pek kullanışlı olduğu söylenemez ancak son çareniz ise kullanmaktan da zarar gelmeyecektir. Bu yöntem sayesinde docx uzantılı dosyanızı doc uzantısına çevirerek bilgisayarınızda görüntüleyebilirsiniz. Bu işlem için önerebileceğimiz Convertio sitesine buraya tıklayarak gidebilirsiniz. Siteye girdikten sonra yapmanız gereken docx uzantılı dosyayı yüklemeniz ve Convert butonuna tıklayarak dönüştürme işlemini gerçekleştirmeniz. Sonrasında ise doc uzantısına dönüştürülen yeni dosyayı indirmeniz gerekiyor.

Bu 2 yöntemden size en kolay hangisi geliyorsa onu uygulayabilirsiniz. Böylelikle docx uzantılı dosyaları eski Windows işletim sistemli cihazlarınızda kolaylıkla açabilir ve düzenleyebilirsiniz.

Bir sonraki yazımızda görüşmek üzere… 🙂


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir