“Cannot connect to the virtual machine” Hatası Nasıl Düzeltilir?


VMware Workstation sanal işletim sistemi kurulumu konusunda bize büyük avantajlar sağlayan bir servis. Alanında en sevilen programlardan olan VMware Workstation çoğunlukla “Cannot connect to the virtual machine” hatası veriyor. Bugün sizler için bu hatanın çözümünü ele alacağız.

“Cannot connect to the virtual machine” yani “Sanal makineye bağlanamıyor.” hatası genellikle VMware Workstation uygulama hizmetinin durdurulmasından meydana gelen bir hatadır. Çözümü çok basit olan bu hatayı biz hizmetin tekrardan çalışmasını sağlayarak çözeceğiz.

“Cannot connect to the virtual machine” Hatası Nasıl Çözülür?

  • İlk öncelikle görev çubuğunun üzerine sağ tık yaparak Görev Yöneticisi’ni açın. (İsterseniz CTRL+ALT+DEL kombinasyonuyla da kolaylıkla aynı işlemi gerçekleştirebilirsiniz.)
  • Görev Yöneticisi’nin üstte sekmeler kısmında en sağda bulunan Hizmetler sekmesine tıklayınız.
  • Ardından açılan ekranda alt kısımda bulunan “Hizmetleri Aç” yazısına tıklayınız. (Dilerseniz ayni işlemi Denetim Masası > Yönetimsel Araçlar > Hizmetler yolunu izleyerek de kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.)
  • Ardından açılan ekranda tüm hizmetler listelenecektir. Listelenen hizmetlerin içerisinden “VMware Workstation Server” hizmetini bulup üzerine çift tıklayın. Ardından VMware Workstation uygulamasına ait hizmet ekranı açılacaktır. Açılan ekranda Başlat butonuna tıklayın.

 

İşlemlerimiz buraya kadar şimdi ise VMware Workstation uygulamasını yeniden başlatınız. Yeniden başlattıktan sonra uygulama sorunsuz olarak çalışacaktır.

 

Sorun hala devam ederse programı kaldırıp aynı sürümü veya farklı sürümü tekrar yüklemenizi tavsiye ederiz.


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir