Çamaşır Makinesi Yıkamadan Sonra Sıkma Yapmıyor


Evlerin tüm kirli çamaşırlarının yüksek kalitede ve güvenirlilikte yüzde yüz hijyenik hale getirebilmeye yardımcı olan çamaşır makinesi teknolojileri, dünyanın her yerinde olduğu gibi Türkiye’de de son derece yaygın olarak kullanılıyor. Gün içerisindeki çok sayıdaki çamaşırın yıkamasını gerçekleştiren çamaşır makinesi üstün teknolojisi ve 1.sınıf kalitedeki üretim malzemelerine sahip olsa da mekanik sistemler olması dolayısı ile çeşitli arızalar yaşayabiliyor. Bu arızalanmalar arasında da sıkma programları en yaygın olarak görülen çamaşır makinesi arızası başında yer alıyor. Ariston Servisi merkezine de çamaşır makinelerine ilişkin olarak gerçekleştirilen arıza başvuruları arasında makinenin sıkma yapmaması sorunu en sık görülen arızalardan birisidir.

Çamaşır makinesinin özel sıkma programında ya da yıkama programı ardından standart sıkma işlemi esnasında artık fonksiyonunu yerine getiremeyerek, sıkma işlemini gerçekleştirmesi durumunda mutlak suret ile profesyonel müdahalelerin uygulanması amacı ile Altus Servisi merkezine başvuru gerçekleştirilmesi gerekiyor. Bölge genelinde her zaman alanlarında uzman teknik personeller ile tam teşekküllü şekilde hazır vaziyette beklemekte olan gezici servis araçları ile çamaşır makinesi sıkma yapmama arızası için hızlı müdahaleler gerçekleştirilebiliyor. Bu çerçevede de çamaşır makinesinin sıkma yapmaması arızasına yönelik olarak teknik ekipler tarafından ilk olarak makine motoru kontrol edilmektedir. Makinenin alt kısmında yer alan makine motorunda bulunan sıkma sargısında meydana gelen arıza, makinenin sıkma işlemini yerine getirememesine neden olacağından sargı kontrol edilir ve arızalı ise motor değişimi gerçekleştirilir.

Ancak çamaşır makinesinin sıkma yapmaması motor sargısı kaynaklı değil ise Demirdöküm Servisi teknik ekipleri tarafından makinenin hız kontrol ünitesinde arızalanma meydana gelebileceği olasılığıyla hız kontrol ünitesi kontrol edilir ve eğer arızalı olduğu belirlenir ise yenisi ile değişimi gerçekleştirilir. Bu şekilde çamaşır makinesinin tekrar standart şekilde programına uygun olarak yıkama programı ardından veya özel programda sıkma işlemini gerçekleştirerek, yıkanan çamaşırların suyunun alınmasını sağlamaktadır. Bu şekilde çamaşırların çok daha kısa süreler içerisinde kuruyabilmesi mümkün olabildiğinden makinenin sıkma programı oldukça büyük bir önem taşıyor. Bu çerçevede servis ekipleri tarafından çamaşır makinesinin motor sargısında ya da hız kontrol ünitesindeki arızalarda yapılacak parça değişimleri sadece orijinal Arçelik yedek parça kullanımı gerçekleştirilmesi sayesinde makinenin uzun süre bu parçalardan kaynaklı olarak arızalanmasının önüne geçilebildiği gibi parçalara 1 yıllık garanti hizmeti de veriliyor.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir