Android’de Uygunsuz Siteler Nasıl Engellenir?


İnternet, hayatımıza girmesiyle birlikte bir çok şeyi değiştirdi. Bilgiye ulaşmanın yanı sıra kötü alışkanlıklar edinmeye kadar. Bir ebeveyn olarak çocuğunuzun, müstehcen içerikli, zorbalık içeren ve kötü alışkanlıklara yönlendirme eğilimi bulunan sitelere erişmesi konusunda hoşnut olmayacağınız gayet aşikar. Bugün sizler için uygunsuz sitelere erişimi nasıl kısıtlayabileceğinizi derleyeceğiz.

Çocuklarınızın eline herhangi bir akıllı cihaz vermeden önce gerekli uyarıları yapmak ve önlemleri almak çocuğunuzun gelişimi açısından çok önemlidir. İOS işletim sisteminde uygunsuz içerik bulunan materyallere erişmek bir nevi de olsa engelleniyor. Ancak Android işletim sisteminde tüm yönetim sizin elinizde. Bu yüzden müstehcen içerikli sitelerden, uyuşturucu madde özendiren sitelerden ve herhangi bir olumsuzluğa meyledebilecek sitelerden çocuğunuzu korumanız gerekiyor. Peki ya Android işletim sisteminde uygunsuz web siteleri nasıl engellenir?

Android’de Web Siteleri Nasıl Engellenir?

  • İlk öncelikle Google Play Store mağazamızdan BlockSite adlı uygulamayı ediniyoruz.
  • Uygulamayı açar açmaz karşımıza “GET STARTED” yazılı butonun olduğu bir ekran gelecek, butona tıklıyoruz ve gelen ekrandan gerekli izinleri veriyoruz. (Uygulamanın stabil çalışması için gerekli.)
  • Son olarak açılan ekranda yeşil butona tıklayarak engellemek istediğimiz web sitesi adresini yazıyoruz. (Örneğin www.youtube.com gibi)

İşlemleri eksiksiz yerine getirdiyseniz uygulama, engellediğiniz web sitesine girmenize izin vermeyecek ve ekrana uyarı yazısı yazdıracaktır.

Bilgi kirliliğinin kol gezdiği günümüzde bir ebeveyn olarak çocuğunuzun çevrimiçi internet kullanımı konusunda gerekli önlemleri almanızı önemle rica ederiz… 🙂


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir